MS vo futbale 2022 v Katare: V zápase Anglicko - Irán padlo osem gólov a trval až 117 minút

MS vo futbale 2022, Anglicko - Irán
Zrážka iránskeho brankára Alirezu Beiranvanda v súboji so spoluhráčom Majidom Hosseinim počas zápasu B-skupiny na MS vo futbale 2022 (21. november 2022). Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. novembra 16:13

V pondelok sa na MS vo futbale 2022 v Katare hrajú tri zápasy. Prvým bol súboj základnej B-skupiny medzi Anglickom a Iránom, v ktorom padli tri góly už v prvom polčase.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

Iránčania v 19. minúte prišli o brankársku jednotku Aliho Beiranvanda. Pre jeho ošetrovanie sa v úvodnom polčase nadstavovalo až 14 minút. V druhom dejstve videli fanúšikovia ešte štyri góly a zrodil sa výsledok 6:2.

Prekvapením bolo nastavenie v druhom polčase, keď za jasného stavu rozhodcovia pridali naviac 10 minút. A keďže na jeho konci ešte VAR „prihral“ pokutový kop Iránu, zápas trval spolu 117 minút.

MS vo futbale 2022 v Katare

• B-skupina

Anglicko – Irán 6:2 (3:0)

• Khalifa International Stadium

35. min. – 1:0 J. Bellingham
43. min. – 2:0 B. Saka
45.+1 min. – 3:0 R. Sterling
62. min. – 4:0 B. Saka
65. min. – 4:1 M. Taremi
71. min. – 5:1 M. Rashford
90. min. – 6:1 J. Grealish
90.+13 min. – 6:2 M. Taremi (pok. kop)

Žlté karty: 0 – 1
48. M. Pouraliganji

strely celkovo (na bránu): 14:7 (8:2) rohové kopy: 8:0, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 78 – 22, rozhodcovia: Raphael Claus – Rodrigo Figueiredo Henrique Correa, Danilo Simon

Anglicko: Pickford – Trippier, Stones, Maguire (70. Dier), Shaw – Saka (70. Rashford), Rice, Bellingham, Mount (71. Foden), Sterling (70. Grealish) – Kane (75. Wilson)
Irán: Beiranvand (19. Hosseini) – Moharrami, Pouraliganji, Češmí (46. Kanaani), Hosseini, Mohammadi (64. Torabi) – Nourollahi (77. Azmoun), Karimi (46. Ezatolami), Hajsafi, Jahanbakhsh (46. Gholizadeh) – Taremi