MS vo futbale 2022 v Katare: Chorvátsko zdolalo Kanadu 4:1 a vedie F-skupinu

Dominik Livakovič, Chorvátsko - Kanada, MS vo futbale 2022 v Katare
Zákrok chorvátskeho branára Dominika Livakoviča počas zápasu F-skupiny proti Kanade na MS vo futbale 2022 v Katare (27. november 2022). Foto: SITA/AP.

Úradujúci vicemajstri sveta Chorváti v nedeľňajšom zápase F-skupiny na MS vo futbale 2022 zdolali Kanaďanov 4:1, aj keď prehrávali už od druhej minúty gólom Alphonsa Daviesa.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Ešte pred prestávkou otočili Andrej Kramarič s Markom Livajom, po zmene strán Kramarič s Lovrom Majerom ešte prikrášlili triumf chorvátskeho výberu, ktorý je so štyrmi bodmi na čele tabuľky o skóre pred Maročanmi.

MS vo futbale 2022 v Katare

• F-skupina

Chorvátsko – Kanada 4:1 (2:1)

Góly: 36. a 70. Kramarič, 44. Livaja, 90.+ Majer – 2. Davies, ŽK: 56. Lovren, 85. Modrič – 52. Buchanan, 85. Miller, rozhodoval: Matonte Cabrera (Urug.), 44 374 divákov