MS vo futbale 2022 v Katare: Senegal potrápil Holandsko, góly padali až v závere zápasu

MS vo futbale 2022, Senegal - Holandsko
Senegalčan Ismaila Sarr, a holandský reprezrentant Matthijs de Ligt počas zápasu na MS vo futbale 2022 (21. november 2022). Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. novembra 19:00

Futbalisti Holandska začali svetový šampionát v Katare triumfom nad Senegalom 2:0. Prvý gól pondelňajšieho zápasu A-skupiny v 84. minúte strelil Cody Gakpo a ďalší pridal v deviatej minúte nastaveného času Davy Klaassen.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

MS vo futbale 2022 v Katare

• A-skupina

Senegal – Holandsko 0:2 (0:0)

• Al Thumama Stadium

84. min. – 0:1 C. Gakpo
90.+9 min. – 0:2 D. Klaassen

Žlté karty: 2 – 1
90.+5 Mendy, 90.+6 P. Gueye – 56. M. de Ligt

strely celkovo (na bránu): 15:8 (4:1) rohové kopy: 6:7, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 46 – 54, rozhodcovia: Wilton Sampaio – Bruno Boschilia, Bruno Pires

Senegal: Ed. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Cissé, A. Diallo (62. Jakobs) – Kouyaté (73. Gueye), Na. Mendy, I. Gueye – I. Sarr, Dia (69. Dieng), Diatta (74. Jackson)
Holandsko: Noppert – Dumfries, de Ligt, van Dijk, Aké, Blind – Berghuis (79. Koopmeiners), Gakpo (90.+4 De Roon), F. de Jong – Janssen (62. Depay), Bergwijn (79. Klaassen)