MŠK Žilina obsadili na Dubai Cupe tretie miesto

Žilina

DUBAJ 26. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina obsadili na prestížnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch tretie miesto. Rozhodol o tom ich stredajší triumf nad víťazom Iránskeho pohára FC Persepolis 3:1 (3:0).

Žilinčania mali raketový nástup do stretnutia, keď už v 8. min viedli zásluhou presných zásahov Tomáša Majtána a novej akvizície Róberta Picha 2:0. Navyše, v 22. min si dal vlastný gól Shakori a mužstvo spod Dubňa odchádzalo na polčasovú prestávku s pohodlným trojgólovým vedením. Malo tiež výhodu o jedného hráča, keďže v 35. min červenú kartu za faul na Ceesaya videl brankár Haghiri. Žilinčania mali aj po zmene strán viacero gólových príležitostí. Šourek, Poliaček ani Jež ich však nevyužili, a preto prišiel trest zo strany iránskeho súpera. Zverenci Pavla Hapala inkasovali v 73. min z pokutového kopu, keď penaltu za Angelovičovu ruku v šestnástke premenil Zare. „Šošoni“ si urobili chuť pred blížiacou sa jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011 solídnymi výsledkami i celkovým umiestnením na prestížnom podujatí.

Finálový duel medzi FC Al-Hilal a ruským šampiónom Zenitom Petrihradom museli rozhodnúť až pokutové kopy, keďže zápas sa skončil po riadnom hracom čase nerozhodne 1:1. Z prvenstva na Dubai Cupe sa napokon tešil saudskoarabský majster, ktorý uspel v rozstrele v pomere 4:1. Za Zenit odohral celé stretnutie slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan. V zápase o konečné piate miesto triumfoval ukrajinský majster nad českým, Šachťor Doneck zdolal Spartu Praha 2:1.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí na futbalovom turnaji Dubai Cup 2011:

Zápas o 3. miesto:

MŠK Žilina – FC Persepolis (Irán) 3:1 (3:0)

Góly: 6. T. Majtán, 8. Pich, 22. Shakori (vlastný) – 73. Zare (z pok. kopu), ČK: 35. Haghiri (Persepolis)

Zostava Žiliny: Dúbravka – S. Angelovič, Šourek, Pečalka (65. Ľ. Guldan), Patrik Mráz (46. Leitner) – P. Poliaček (60. Gergel), Jež, Štrba, T. Majtán – Pich, Ceesay (75. Lietava)

Hlas:

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Do stretnutia proti Persepolisu sa nám podaril vynikajúci vstup. Už po niekoľkých minútach sme mali dvojgólový náskok a mohli sme pridať ďalšie presné zásahy. Zlomovým momentom bolo zrejme vylúčenie súperovho brankára, ktoré však bolo absolútne zaslúžené. Celkovo som spokojný s účinkovaním mojich zverencov na tomto turnaji. Škoda tej prehry s Al-Hilal, mali sme na to, aby sme hrali vo finále, ale čo už… Podmienky, počasie, organizácia tohto podujatia boli vynikajúce. Hráči podali maximálny výkon vo všetkých zápasoch, za čo im ďakujem. Určite to bolo príjemné spestrenie prípravy na jarnú časť Corgoň ligy.“