MŠK Žilina prehrala aj v poslednom vystúpení v Lige Majstrov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
MŠK Žilina
Foto: SITA/AP

Žilina 8. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina napokon nezískali v Lige majstrov 2010/2011 ani jediný bod, keď v stredajšom stretnutí záverečného 6. kola v základnej F-skupine prehrali na domácej pôde so Spartakom Moskva najtesnejším rozdielom 1:2 (0:0). Žilinčania inkasovali v hlavnej fáze LM až 19 gólov, čím vyrovnali negatívny rekord trojice Dinamo Kyjev, Ferencváros Budapešť a DVSC Debrecín.

Hosťujúci tím bol na štadióne pod Dubňom v prvom dejstve opticky lepším mužstvom, výraznejšie sa však nepresadil. Naopak, tri minúty po zmene strán udreli domáci a Tomáš Majtán dosiahol tretí gól MŠK v F-skupine. Žilinčania sa však dlho neradovali, keďže v rozpätí siedmich minút prekonali Martina Dúbravku dvaja Brazílčania Alex Meschini a Barreto Ibson. V 77. min videl červenú kartu práve spomenutý Ibson, slovenský majster však už presilovku nezužitkoval. Hlavný arbiter Blom, ktorý sa svojím výkonom príliš nevyznamenal, musel zápas v prvom polčase na približne 20 minút prerušiť pre výtržnosti fanúšikov Spartaka.

Zverenci trénera Pavla Hapala ťahali za kratší koniec vo všetkých šiestich vystúpeniach v „efku“ a v tabuľke obsadili bez jediného bodu posledné 4. miesto. Do osemfinále LM postúpili z F-skupiny Chelsea a Marseille, Spartak si na jar zahrá v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011.

Liga majstrov 2010/2011 – F-skupina – 6. kolo – výsledok:

MŠK Žilina (SR) – Spartak Moskva (Rus.) 1:2 (0:0)

Góly: 48. T. Majtán – 54. Alex, 61. Barreto Ibson, ŽK: 25. Ľ. Guldan, 45.+ Bello, 45.+ P. Poliaček, 49. Piaček, 75. Pečalka – 66. K. Kombarov, ČK: 77. Barreto Ibson (Spartak), rozhodovali: Kevin Blom – Angelo Boonman, Rob van de Ven – Richard Liesveld, Ed Janssen (všetci Hol.), 7208 divákov

Zostavy:

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Gergel – Ľ. Guldan – T. Majtán (83. Patrik Mráz), Bello, Jež (69. Ceesay), P. Poliaček (46. Rilke) – T. Oravec

Spartak: Dikaň – K. Kombarov (83. A. Ivanov), Marek Suchý, Stranzl, Makejev (55. Ozobič) – Barreto Ibson, Šešukov – McGeady, Alex, D. Kombarov – A. Kozlov (46. Drinčič)

Niektorí ruskí fanúšikovia v stredu do Žiliny zjavne neprišli na futbal. Neubehli ani štyri minúty po úvodnom výkope a už spôsobili to, že sa prestalo hrať. Najprv predviedli vo svojom sektore svetelnú šou, pokračovali hádzaním svetlíc a dymovníc a napokon niektorí zjavne podgurážení jedinci vbehli na hraciu plochu. Usporiadatelia boli zjavne bezradní a istý čas dokonca utekali pred skupinkou agresívnych ruských „boleľščikov“. Hlavný rozhodca po porade so svojimi asistentmi zápas prerušil, stiahol hráčov do šatní a 20 minút trvalo, kým sa tam vrátili. Moskovčania zakrátko po druhom začiatku stretnutia ovládli hru.

V 6. min to z voleja skúšal Dmitrij Kombarov, ale prestrelil. V 11. min si hostia po prvom rohovom kope vytvorili solídnu šancu, ale Ibson z dobrej pozície vo vnútri šestnástky trafil loptu veľmi zle.

V 25. min ďalší Brazílčan Alex vyskúšal ľavačkou pozornosť Dúbravku. Bola to jediná strela medzi žrde v prvom polčase. Žilinčania sa vymanili z tlaku súpera až po polhodine hry. V 35. min Bello konečne predviedol niečo zaujímavé smerom dopredu. Po jeho elegantnom oblúčiku a zblokovanej strele Poliačeka sa beninský stredopoliar sám dostal k zakončeniu, po ktorom sa zatriasla horná sieť Dikaňovej bránky. V závere prvého polčasu to ešte skúšal ľavou aj hlavou aktívny Alex, z piameho kopu McGeady, ale skóre sa nemenilo.

Hneď po zmene strán sa vyše 7000 uzimených divákov pod Dubňom dočkalo milého prekvapenia. Kapitán Jež zakrútil priamy kop presne na hlavu nikým nekrytého Majtána a ten v 48. min otvoril skóre – 1:0. V 52. min Bello pekne vysunul Oravca a najlepší corgoňligový kanonier jesene prinútil Dikaňa k vyboxovaniu lopty na roh. Črtajúcu sa žilinskú eufóriu pribrzdil už v 54. min Alex, ktorý po peknom vysunutí od striedajúceho Drinčiča a vďaka zlyhaniu ofsajdového systému domácich vyrovnal na 1:1. O ďalších sedem minút hostia už viedli. V akcii troch na troch vynikli obaja brazílski hráči Spartaka a Ibson po skvelej prihrávke Alexa dostal hostí do vedenia 2:1. Krátko na to padol v šestnástke hostí Oravec, ale pokutový kop sa nepískal. V 69. min sa hlavný rozhodca pravdepodobne upískol, keď posúdil Rilkeho prihrávku na Oravca ako ofsajdovú. Neskôr si Holanďan Blom nevšimol Ibsonovu ruku v šestnástke domácich a začal pískať veľmi úzkostlivo z pohľadu domácich. V 76. min nečakane zmenil svoj kurz a Ibsona poslal po súboji s Rilkem predčasne pod sprchy. V 80. min prišli chvíle striedajúceho Ceesaya. Najprv po prieniku do šestnástky strieľal do Dikaňa a neskôr po rohu hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. Žilinčania sa v závere zo všetkých síl snažili o zisk čo i len jedného bodu, ale vyznelo to naprázdno. „Šošoni“ aj vo svojom záverečnom šiestom vystúpení v F-skupine LM zostali bez bodového zisku.

MŠK Žilina - Spartak Moskva
Hráči Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010. Foto: AP Photo/Petr David Josek

Foto: AP Photo/Petr David Josek

MŠK Žilina - Spartak Moskva
Fanúškovia Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010. Foto: AP Photo/Petr David Josek

Foto: AP Photo/Petr David Josek

MŠK Žilina - Spartak Moskva
Fanúšk Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010. Foto: AP Photo/Petr David Josek

Foto: AP Photo/Petr David Josek

MŠK Žilina - Spartak Moskva
Fanúškovia Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010. Foto: SITA/Ján Grajciarík

Foto: SITA/Ján Grajciarík

MŠK Žilina - Spartak Moskva
Fanúšk Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010. Foto: SITA/Ján Grajciarík

Foto: SITA/Ján Grajciarík

Štatistiky zo stredajšieho stretnutia 6. kola v F-skupine futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartakom Moskva (1:2):

MŠK ŽILINA (SR) – SPARTAK MOSKVA (Rus.)

Góly: 1 – 2

Strely: 15 – 14

Strely na bránku: 3 – 3

Strely mimo bránky: 8 – 9

Zblokované strely: 4 – 2

Fauly: 16 – 13

Žlté karty: 5 – 1

Červené karty: 0 – 1

Ofsajdy: 3 – 0

Rohové kopy: 5 – 3

Držanie lopty (v percentách): 44 – 56

Počet odbehaných metrov (tímy): 118 511 – 117 925

Tabuľka F-skupiny:

1. FC Chelsea 6 5 0 1 14:4 15 – postup do osemfinále LM

2. Olymp. Marseille 6 4 0 2 12:3 12 – postup do osemfinále LM

3. Spartak Moskva 6 3 0 3 7:10 9 – postup do šestnásťfinále EL UEFA

4. MŠK ŽILINA 6 0 0 6 3:19 0

Hlasy po zápase

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): „Do vyrovnávajúceho gólu sme boli veľmi disciplinovaní, ale práve vtedy jeden z obrancov zaspal…Druhý gól? Brejková situácia traja proti trom a také mužstvo, akým je Spartak Moskva, to vie perfektne vyriešiť. Možno sme mali hrať za stavu 1:0 viac zozadu, ale to sa z lavičky ťažko hovorí. Prišla hlúpa chyba, hráč súpera šiel sám na brankára, a bolo vyrovnané. V prvom polčase sme sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany, ale my to veľmi nevieme. Dnešná Žilina produkuje nátlakový futbal a na brejky sa jej hrá veľmi ťažko. Celkovo sme od nášho účinkovania v Lige majstrov čakali určite viac, minimálne aspoň jeden bodový zisk. Takto sa môžeme chlácholiť aspoň tým, že sme do tejto elitnej súťaže na rozdiel od iných mužstiev aspoň nazreli a teraz vieme, že sa musíme do budúcnosti ešte veľa učiť.

Valerij Karpin (tréner Spartaka Moskva): „Som veľmi rád, že sme zvíťazili a celkovo sme v našej skupine Ligy majstrov dokázali až trikrát bodovať naplno. Napriek tomu, že sme nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, ukázalo sa, že naše futbalové umenie je na vyššej úrovni ako u futbalistov súpera. Žilina hrala dosť zozadu a nedovoľovala nám dostávať sa často do útočných pozícií. Alex, ale aj ďalší hráči si však okrem gólov ešte vytvorili aj ďalšie šance. Dnes sa na tomto zápase diali aj nefutbalové veci. Neviem, čo na to presne povedať, ale vo vyspelej Európe sa už dokázali s takýmito fanúšikmi a ich nešportovými prejavmi vyrovnať. Možno je to vec prijatia potrebných zákonov.“

Róbert Jež (kapitán MŠK Žilina): „Prvý polčas bol takmer bez šancí. Potom sme sa ujali vedenia, ale našimi chybami sme si to prehrali. Hodnotí sa to ťažko. Po vedúcom góle sme mali hrať rovnako ako dovtedy – zozadu. Naopak, my sme to otvorili, čo sa nám vypomstilo. Bola to pre nás celkovo veľká škola.“

Tomáš Majtán (útočník MŠK Žilina a autor gólu): „Samozrejme, že gól ma potešil, ale nakoniec pre nás neznamenal body, čo nás aj mňa osobne veľmi mrzí. Myslím si, že sme zaplatili nováčikovskú daň aj v tomto stretnutí. Viedli sme, ale nedokázali sme to udržať. Dvakrát sme inkasovali po brejkoch a bolo po zápase.“

Martin Dúbravka (brankár MŠK Žilina): „Je smutné, že to dopadlo takto. Výsledok 1:0 nás hnal dopredu a chceli sme pridať ešte jeden gól, no napokon sme na to doplatili. Myslím si, že dnes sa so súperom dalo hrať, no napokon sa ukázala sila Spartaka. Sme radi, že si už môžeme po takejto náročnej polsezóne konečne trochu oddýchnuť.“

Tomáš Oravec (útočník MŠK Žilina): „Prvý polčas bol opatrný z oboch strán, šance boli len minimálne. Druhý polčas sme začali výborne, dali sme gól, potom sme však nepochopiteľne otvorili hru a dostali sme dva góly. V domácom prostredí by sa takéto niečo nemalo stávať, doplatili sme však na našu neskúsenosť.“

Mário Pečalka (stopér MŠK Žilina): „Na začiatku to bolo trochu divoké, ale na to sa nevyhovárame. Vyhrávali sme, ale opäť sme si nechali utiecť body pomedzi prsty. Mrzí nás to, aj ja osobne som pri druhom inkasovanom góle urobil chybu, keď som to vzadu príliš otvoril. Všetci sme veľmi radi, že sme mohli hrať Ligu majstrov, boli to pre nás obrovské skúsenosti.“

Zaujímavosti a fakty po stredajšom stretnutí záverečného 6. kola v F-skupine futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartakom Moskva (1:2):

* Futbalisti MŠK Žilina obsadili v tabuľke F-skupiny posledné 4. miesto, ktoré však mali isté už aj po stretnutí 5. kola pred dvoma týždňami na ihrisku FC Chelsea (1:2). Zverenci trénera Pavla Hapala teda nebudú na jar pokračovať v európskych pohároch.

* Žilinčania nezískali v šiestich dueloch F-skupiny ani jediný bod, rovnako pochodil aj historicky prvý slovenský zástupca v hlavnej fáze Ligy majstrov MFK Košice v ročníku 1997/1998.

* Žilina sa zároveň stala dvanástym tímom v novodobej ére LM, ktorý si nedokázal pripísať v hlavnej fáze tejto súťaže ani jeden bod. Okrem MŠK a spomenutých Košíc dopadli rovnako aj Fenerbahce Istanbul (2001/02), Spartak Moskva a Bayer Leverkusen (obaja 2002/03), Anderlecht Brusel (2004/05), Rapid Viedeň (2005/06), Levski Sofia (2006/07), Dinamo Kyjev (2007/08), Maccabi Haifa a DVSC Debrecín (2009/10) a Partizan Belehrad (2010/11).

* Futbalisti MŠK Žilina strelili v šiestich dueloch skupinovej fázy len tri góly, o ktoré sa postarali Tomáš Oravec, Babatounde Bello a Tomáš Majtán.

* Žilina inkasovala v skupinovej fáze LM dovedna 19 gólov a vyrovnala negatívny rekord v počte inkasovaných gólov v šiestich dueloch hlavnej fázy, ktorý doteraz držala trojica Dinamo Kyjev, Ferencváros Budapešť a DVSC Debrecín.

* Žilina je podľa dosiahnutých výsledkov vôbec najhorším tímom celej skupinovej fázy Ligy majstrov, keďže má horšie skóre ako Partizan Belehrad, ktorý tiež nezískal ani bod.

* Z F-skupiny si postup do jarného osemfinále Ligy majstrov vybojovali anglický FC Chelsea a francúzsky Olympique Marseille. Ruský vicemajster z roka 2009 Spartak Moskva obsadil 3. pozíciu a kvalifikoval sa do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011.

* Futbalisti Žiliny odohrali od začiatku sezóny 2010/2011 proti Spartaku v poradí už 33. súťažný zápas. Zverenci trénera Pavla Hapala sa 18-krát predstavili v domácej Corgoň lige, 12-krát nastúpili v Lige šampiónov (vrátane predkôl) a odohrali tri duely v Slovenskom pohári.

* Spartak Moskva nastúpil proti Žiline na druhý vzájomný duel v poradí, premiérové meranie síl sa koncom septembra skončilo v Lužnikách víťazstvom moskovského mužstva 3:0.

* V drese Spartaka Moskva sa nemohol predstaviť najlepší strelec najvyššej ruskej súťaže v sezóne 2010 Brazílčan Welliton, ktorý videl v dueli 5. kola F-skupiny proti Olympique Marseille červenú kartu.

* Na hrote útoku Spartaka Moskva nastúpil od úvodu ešte len 17-ročný talentovaný Alexandr Kozlov.

* Zápas musel hlavný arbiter Kevin Blom viackrát prerušiť pre výtržnosti hosťujúcich fanúšikov, najdlhšie na 20 minút už na začiatku prvého polčasu, keď poslal obidva tímy do kabín. Oba kluby sa musia pripraviť na finančné pokuty zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA).

Čakali sme aspoň nejaké body, povzdychol si Hapal

Futbalisti MŠK Žilina majú za sebou historické vystúpenie v skupinovej fáze Ligy majstrov, ktoré im prinieslo neoceniteľné skúsenosti, ale žiadny bodový zisk. Zverenci trénera Pavla Hapala mali šesť pokusov na to, aby získali v nabitej F-skupine nejaké body, ale ich súperi FC Chelsea, Olympique Marseille a Spartak Moskva im to nedovolili. „Celkovo sme čakali určite viac, minimálne aspoň nejaké body. Nepodarilo sa nám to, aj keď sme neraz boli blízko. Takto sa môžeme chlácholiť len tým, že sme do Ligy majstrov na rozdiel od iných mužstiev aspoň nazreli a teraz vieme, že sa musíme do budúcnosti ešte veľa učiť,“ vyhlásil po skončení stredajšieho záverečného súboja Žilinčanov so Spartakom Moskva (1:2) ich tréner Pavel Hapal.

Proti Moskovčanom predviedli žilinskí „šošoni“ v prvom polčase tvrdú defenzívu, ale hneď v úvode druhého dejstva dali krásny gól. Tesné vedenie z hlavy Tomáša Majtána však neudržali. Brazílski umelci v drese Spartaka Alex a Ibson obrátili skóre v prospech ruského favorita. „Do vyrovnávajúceho gólu sme boli veľmi disciplinovaní, ale práve vtedy jeden z obrancov zaspal…Druhý gól? Brejková situácia traja proti trom a také mužstvo, akým je Spartak Moskva, to vie perfektne vyriešiť. Možno sme mali hrať za stavu 1:0 viac zozadu, ale prišla hlúpa chyba a bolo vyrovnané,“ poznamenal Hapal.

Na otázku, či je vôbec reálne možné v silách nováčika a navyše v slovenských futbalových pomeroch rovnocenne merať si sily s futbalovými veličinami typu Chelsea či Olympique Marseille, hlavný tréner MŠK Žilina odpovedal: „Ak chceme víťaziť nad takýmito mužstvami, musíme podať nadštandardný výkon a súperi zasa nesmú mať svoj deň. K tomu treba pridať aj potrebné šťastie. Napriklad Chelsea je obrovská futbalová sila. V Londýne sme prehrali 1:2 a každý nás chválil za výkon. Keď som si však pozrel video z toho zápasu, mohli sme prehrať 1:4 alebo 1:5,“ komentoval Hapal.

Po tohtotýždňových stretnutiach záverečného 6. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 je na čele poradia kanonierov naďalej útočník talianskeho Interu Miláno Samuel Eto´o so siedmimi gólmi. O druhú pozíciu medzi najlepšími zakončovateľmi sa delia Lionel Messi z FC Barcelona a Mario Gómez z Bayernu Mníchov, ktorí majú na konte zhodne po šesť presných zásahov. Päť gólov v tejto edícii najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže zaznamenali dvaja hráči – Nicolas Anelka (FC Chelsea) a Roberto Soldado (FC Valencia).

Najlepším gólovým asistentom je s piatimi presnými prihrávkami stredopoliar portugalskej Benficy Lisabon Carlos Martins. Najvyšším počtom striel na bránku (15) sa prezentoval krídelník Realu Madrid Cristiano Ronaldo, o dva strelecké pokusy smerujúce medzi tri žrde menej má na svojom konte už spomenutý Messi.

Stredopoliar škótskeho Glasgowa Rangers Steven Naismith bol v doterajšom priebehu LM 2010/2011 najviac faulovaným hráčom, keď sa stal dovedna 24-krát terčom nedovoleného zákroku súpera. Naopak, najčastejšie faulujúcim futbalistom je Marc Janko z FC Twente, ktorý má na konte 23 nečistých zákrokov.

V tímových štatistikách figuruje slovenský zástupca MŠK Žilina, ktorý už skončil svoju púť pohárovou Európou, na čele poradia tímov v počte inkasovaných gólov. Zverenci trénera Pavla Hapala sa až 19-krát neubránili útokom súperov. V počte strelených gólov sú Žilinčania s troma presnými zásahmi na predposlednej pozícii, za nimi je kvarteto Bursaspor, Panathinaikos Atény, Partizan Belehrad a Rubin Kazaň (zhodne po 2 góly).

Po vlaňajšom pomerne skorom ukončení účinkovania slovenských klubov v pohárovej Európe tentoraz zdvihli zástavu SR oveľa vyššie futbalisti MŠK Žilina. Z kvarteta zástupcov bol tím spod Dubňa v hre až do decembra, zvyšná trojica Slovan Bratislava, FC Nitra a Banská Bystrica skončila už v auguste.

Úradujúci slovenský šampión sa prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov a stal sa len tretím tímom spod Tatier v histórii po MFK Košice a Artmedii Petržalka, ktorému sa podarilo dosiahnuť takýto výrazný úspech. Medzi kontinentálnou klubovou elitou sa už zverencom trénera Pavla Hapala nedarilo, v F-skupine nedokázali získať v konkurencii FC Chelsea, Olympique Marseille a Spartaka Moskva ani bod a v stredu 8. decembra sa pre nich domácim súbojom s ruským veľkoklubom skončilo pohárové dobrodružstvo v tejto sezóne. V predkolách si dokázali „šošoni“ postupne poradiť s maltským FC Birkirkara, bulharským Litexom Loveč a predovšetkým v play-off s českou Spartou Praha. Mužstvo z Letnej pritom Žiline nestrelilo ani jeden gól. V dvojzápase s „rudými“ vynikol najmä útočník Momodou Ceesay, v ďalších súbojoch v drese MŠK však už nenadviazal na tieto výkony.

Okrem Žiliny sa do diania v pohárovej Európe zapojili ďalšie tri slovenské tímy, zhodne v Európskej lige UEFA 2010/2011, a všetky ukončili svoje účinkovanie už pred začiatkom školského roka.

Najbližšie k postupu mali v tomto ročníku hráči vicemajstrovského Slovana Bratislava. Tí v play-off (4. predkolo) spomenutej EL UEFA najprv prehrali na domácej pôde s nemeckým VfB Stuttgart 0:1 a potom na ihrisku súpera remizovali 2:2. Cestou do play-off sa podarilo „belasým“ vyradiť v 3. predkole srbský veľkoklub Crvenu Zvezdu Belehrad.

V druhej najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaži starého kontinentu sa predstavili aj FC Nitra a FK Dukla Banská Bystrica, oba tímy však stroskotali už po úvodnom dvojzápase. Nitrania neprešli v 1. predkole cez maďarský FC ETO Györ a „vojaci“ neuspeli v rámci 2. predkola v konfrontácii s gruzínskym FC Zestafoni.

Vystúpenia slovenských futbalových tímov v pohárovej Európe v ročníku 2010/2011:

Liga majstrov / MŠK Žilina

2. predkolo:

MŠK Žilina – FC Birkirkara (Malta) 0:1 (vonku /v/), 3:0 (doma /d/, góly: Piaček, Lietava, T. Oravec)

3. predkolo:

MŠK Žilina – PFC Litex Loveč (Bulh.) 1:1 (v, gól MŠK: T. Majtán), 3:1 (d, góly MŠK: Rilke, T. Oravec, Ceesay)

4. predkolo:

MŠK Žilina – AC Sparta Praha (ČR) 2:0 (v, góly: Ceesay, T. Oravec), 1:0 (d, gól: Ceesay)

Hlavná fáza (4. miesto – bilancia: 6 zápasov – 0 víťazstiev – 0 remíz – 6 prehier, skóre 3:19):

F-skupina:

MŠK Žilina – FC Chelsea (Angl.) 1:4 (d, gól MŠK: T. Oravec), 1:2 (v, gól MŠK: Bello)

MŠK Žilina – Olympique Marseille (Fr.) 0:1 (v), 0:7 (d)

MŠK Žilina – Spartak Moskva (Rus.) 0:3 (v), 1:2 (d, gól MŠK: T. Majtán)

Európska liga UEFA / ŠK Slovan Bratislava, FK Dukla Banská Bystrica, FC Nitra

1. predkolo:

FC Nitra – FC ETO Györ (Maď.) 2:2 (d, góly Nitry: Tóth, R. Sloboda), 1:3 (d, gól Nitry: I. Hodúr)

2. predkolo:

FK Dukla Banská Bystrica – FC Zestafoni (Gruz.) 0:3 (v), 1:0 (d, gól: Michal Ďuriš)

3. predkolo:

ŠK Slovan Bratislava – CZ Belehrad (Srb.) 2:1 (v, góly Slovana: Ivana, Saláta), 1:1 (d, gól Slovana: Djordjevič /vlastný/)

Play-off (4. predkolo):

ŠK Slovan Bratislava – VfB Stuttgart (Nem.) 0:1 (d), 2:2 (v, góly Slovana: Dobrotka, Sylvestr).

Zaujímavé štatistiky po tohtotýždňových stretnutiach záverečného 6. kola Ligy majstrov 2010/2011:

INDIVIDUÁLNE:

najlepší strelci:

7 gólov: Samuel Eto´o (Inter Miláno/Kamer.)

6 gólov: Lionel Messi (FC Barcelona/Arg.), Mario Gómez (Bayern Mníchov/Nem.)

5 gólov: Nicolas Anelka (FC Chelsea/Fr.), Roberto Soldado (FC Valencia/Šp.)

1 gól: Tomáš Oravec (MŠK Žilina/SR), Babatounde Bello (MŠK Žilina/Benin), Tomáš Majtán (MŠK Žilina/SR)

najviac asistencií pri góloch:

5 asistencií: Carlos Martins (Benfica Lisabon/Portug.)

4 asistencie: Aaron Lennon (Tottenham Hotspur/Angl.), Juan Culio (CFR Kluž/Arg.)

3 asistencie: Benoit Cheyrou (Olympique Marseille/Fr.), Peter Crouch (Tottenham Hotspur/Angl.), Juan Mata (FC Valencia/Šp.), Mesut Özil (Real Madrid/Nem.), Jack Wilshere (Arsenal Londýn/Angl.), Samuel Eto´o (Inter Miláno/Kamer.), Luis Suárez (Ajax Amsterdam/Urug.), Darijo Srna (Šachťor Doneck/Chor.)

najviac striel na bránku:

15 striel: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Portug.)

13 striel: Lionel Messi (FC Barcelona/Arg.)

najviac striel mimo bránky:

16 striel: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Portug.)

11 striel: Carlos Martins (Benfica Lisabon/Portug.)

najčastejšie v postavení mimo hry:

13-krát: Lacina Traoré (CFR Kluž/Pobr. Slon.), Kenny Miller (Glasgow Rangers/Škót.)

12-krát: Alexander Frei (FC Bazilej/Švaj.)

červené karty:

1: Jean-Pascal Mignot (AJ Auxerre/Fr.), André Ooijer (Ajax Amsterdam/Hol.), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur/Hol.), Heurelho Gomes (Tottenham Hotspur/Braz.), Nicolás Gaitán (Benfica Lisabon/Arg.), Marko Jovanovič (Partizan Belehrad/Srb.), Torsten Frings (Werder Brémy/Nem.), Felice Piccolo (CFR Kluž/Tal.), Sergio Ramos, Xabi Alonso (obaja Real Madrid/Šp.), Benedikt Höwedes (FC Schalke 04/Nem.), Gilberto Silva (Panathinaikos Atény/Braz.), Valentin Stocker (FC Bazilej/Švaj.), Dennis Oliech (AJ Auxerre/Keňa), Welliton (Spartak Moskva/Braz.), Barreto Ibson (Spartak Moskva/Rus.), Bacary Sagna (FC Arsenal/Fr.)

najviac faulovaní hráči:

24 faulov: Steven Naismith (Glasgow Rangers/Škót.)

22 faulov: Luis Suárez (Ajax Amsterdam/Urug.)

najviac faulujúci hráči:

23 faulov: Marc Janko (FC Twente/Rak.)

20 faulov: Dame N’Doye (FC Kodaň/Sen.)

TÍMOVÉ:

strelené góly (priemer na jeden zápas / celkový počet):

3,00 / 18: FC Arsenal (Angl.), Tottenham Hotspur (Angl.)

2,67 / 16: Bayern Mníchov (Nem.)

0,50 / 3: MŠK Žilina (SR)

0,33 / 2: Bursaspor (Tur.), Panathinaikos Atény (Gréc.), Partizan Belehrad (Srb.), Rubin Kazaň (Rus.)

inkasované góly (priemer na jeden zápas / celkový počet):

3,17 / 19: MŠK Žilina (SR)

2,67 / 16: Bursaspor (Tur.)

2,17 / 13: Panathinaikos Atény (Gréc.), Partizan Belehrad (Srb.)

0,17 / 1: Manchester United (Angl.)

strely na bránku (priemer na jeden zápas / celkový počet):

9,00 / 54: Real Madrid (Šp.)

7,83 / 47: Bayern Mníchov (Nem.)

7,50 / 45: FC Valencia (Šp.)

2,83 / 17: MŠK Žilina (SR)

2,67 / 16: Panathinaikos Atény (Gréc.)

strely mimo bránky (priemer na jeden zápas / celkový počet):

9,33 / 56: Real Madrid (Šp.)

9,17 / 55: FC Chelsea (Angl.)

8,50 / 51: Olympique Marseille (Fr.)

6,17 / 37: MŠK Žilina (SR)

3,33 / 20: Hapoel Tel Aviv (Izr.), Panathinaikos Atény (Gréc.), Glasgow Rangers (Škót.)

držanie lopty v minútach (priemer na jeden zápas / celkovo):

46 / 279: FC Barcelona (Šp.)

42 / 250: Bayern Mníchov (Nem.)

38 / 231: FC Arsenal (Angl.)

26 / 156: MŠK Žilina (SR)

24 / 145 CFR Kluž (Rum.)

rohové kopy (priemer na jeden zápas / celkový počet):

9,83 / 59: Benfica Lisabon (Portug.)

8,00 / 48: Olympique Lyon (Fr.)

7,50 / 45: FC Valencia (Šp.)

5,00 / 30: MŠK Žilina (SR)

2,33 / 14: Glasgow Rangers

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Alexander FreiCristiano RonaldoJack WilshereLionel MessiLuis SuárezMario GómezMesut ÖzilNicolas AnelkaPavel HapalRubin KazaňSergio RamosTomáš OravecXabi Alonso
Firmy a inštitúcie MŠK Žilina