Muse pracujú na albume s producentom Muttom Langeom

Muse
Členovia skupiny Muse. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Britská kapela Muse pracuje na novom albume s uznávaným producentom Muttom Langeom. Formácia prezradila novinku prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnila fotografiu, na ktorej je Lange spolu s kapelou AC/DC. „Je to pre nás veľká česť, že môžeme pracovať na albume s týmto legendárnym producentom,“ pripísali k fotografii. Muse začali nahrávať štúdiovku len nedávno. Názov ani termín vydania novinky zatiaľ nie je známy.

Šesťdesiatpäťročný Robert John „Mutt“ Lange spolupracoval s AC/DC na albumoch Highway to Hell (1979), Back in Black (1980) a For Those About to Rock We Salute You (1981). Jeho služby využili napríklad aj City Boy, Foreigner, Def Leppard, The Cars, Billy Ocean, Bryan Adams, Shania Twain, The Corrs, Nickelback, Maroon 5 a mnohí ďalší. Podarilo sa mu získať štyri prestížne ceny Grammy.

Video: Muse – Madness

Muse v zložení Matthew Bellamy, Christopher Wolstenholme a Dominic Howard v tvorbe spájajú alternatívu s hardrockom, progresívnym rockom, klasickou hudbou a elektronikou. Zatiaľ vydali šesť štúdiových albumov – Showbiz (1999), Origin Of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes And Revelations (2006), The Resistance (2009) a The 2nd Law (2012). Za nahrávku The Resistance získali v roku 2011 Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Na konte majú aj množstvo ďalších ocenení, ako napríklad päť MTV Europe Music Awards, štyri Kerrang! Awards, dve BRIT Awards a jednu MTV Video Music Award.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bryan AdamsDef LeppardMatthew BellamyShania Twain