Muse zahrali počas koncertu novú skladbu

Muse
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Anglická kapela Muse predstavila počas koncertu v Belfaste novú skladbu s názvom Reapers. Formácia zahrala novinku na koniec vystúpenia, ktoré sa začalo piesňou Psycho. Obe skladby sa budú nachádzať na očakávanom albume Drones, ktorý zoskupenie plánuje uviesť na trh 8. júna.

Štúdiovka ponúkne dovedna dvanásť piesní. Medzi nimi bude aj singel Dead Inside, ktorý by mal oficiálne vyjsť 23. marca. Na albume sa podieľal aj bývalý manžel Shanie Twain, producent Robert John „Mutt“ Lange, ktorý spolupracoval napríklad aj s AC/DC, Def Leppard, Maroon 5 či Bryanom Adamsom.

Muse

v zložení Matthew Bellamy, Christopher Wolstenholme a Dominic Howard vo svojej tvorbe spájajú alternatívu s hardrockom, progresívnym rockom, klasickou hudbou a elektronikou. Vydali zatiaľ šesť štúdiových albumov – Showbiz (1999), Origin Of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes And Revelations (2006), The Resistance (2009) a The 2nd Law (2012).

Za nahrávku The Resistance získali v roku 2011 cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Na konte majú aj množstvo ďalších ocenení, ako napríklad päť MTV Europe Music Awards, šesť Q Awards, 17 NME Awards, dve BRIT Awards, štyri Kerrang! Awards a jednu MTV Video Music Award.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Def LeppardMatthew Bellamy