Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Referendum v Luhansku a Donecku
Lídri proruských separatistov a odporcov vlády v Kyjeve zorganizovali ľudové hlasovania, ktoré centrálna vláda spolu s USA označili za protiústavné. Foto: SITA/AP
12. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Musíme sa zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny, tvrdí Kukan

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) – Slovensko by sa malo zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny a využiť svoje skúsenosti pri hľadaní diplomatického riešenia krízy, povedal po stretnutí s generálnou konzulkou Ukrajiny Oľgou Benč v Prešove europoslanec a bývalý minister zahraničných vecí Eduard Kukan.

Cieľom stretnutia, ktoré inicioval Kukan, bola diskusia o situácii na Ukrajine a jej možných dopadoch na východné Slovensko. Kukan sa tiež zaujímal o najčastejšie problémy, ktorým momentálne čelia ukrajinskí občania pri návšteve Slovenska.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

“Ukrajina je prioritou susedskej politiky EÚ, pri ktorej by Slovensko malo aktívne vystupovať. Len taký prístup nám umožní zmenšenie dopadov ukrajinskej krízy na tie oblasti Slovenska, ktoré sú na to najviac citlivé,” povedal Kukan, ktorý je členom zahraničnopolitického výboru Európskeho parlamentu.

Pri otázke možného prílivu ukrajinských utečencov na Slovensko Kukan zdôraznil, že Slovensko by nemalo mať obavy z takejto situácie. “Pokiaľ by to bolo potrebné, v Európskej únii máme mechanizmy, ktoré môžeme v prípade zvýšenia žiadostí o azyl využiť,” povedal exminister zahraničných vecí.

Kukan, ktorý bol v Európskom parlamente spravodajcom k finančnému nástroju susedskej politiky, sa tiež zaujímal o fungovanie cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom a Ukrajinou. “V Únii sme dokázali presadiť navŕšenie prostriedkov na projekty, ktoré by mali slúžiť rozvoju takejto spolupráce. Pevne verím, že tieto prostriedky prispejú k zvýšeniu našich spoločných aktivít. Mali by z toho prospech ako naše, tak aj ukrajinské firmy,” uzavrel po stretnutí Kukan.

Odporúčané články

Slovensko považuje referendá na Ukrajine za protiprávne Rusi sa zbavovali rubľov, po referende klesli aj akcie

Témy

Diskusia

Faeton Kukan to je červený aparátčik - boľčevický idiot prezlečený do modrého, teda modrý boľševik. Od roku 1964 do 1989 v službách KSČS. Eduarda Kukan bol komunistickým funkcionárom na ministerstve zahraničných vecí a ašpiroval na post ministra po Bohušovi Chňoupkovi. Dnes... Faeton Kukan to je červený aparátčik - boščevický idiot prezlečený do modrého, teda modrý boľševik. Od roku 1964 do 1989 v službách KSČS. Eduarda Kukan bol komunistickým funkcionárom na ministerstve zahraničných vecí a ašpiroval na post ministra po Bohušovi Chňoupkovi. Dnes... Neregistrovaný Mne sa len páči, ako teraz pred voľbami vyliezajú všetci potkani na svetlo božie. Aby len zas na pár rôčkov za nekresťanské prašule v Bruseli posedávali. Trt. marfuša Mečiar mu vykričal v predvolebnej kampani za prezidenta chodil si na polovačky s Majskym a on to je loz to je lož Lipták Súdruh Kokukan nás ale nenaserieš
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...