Muž 20 rokov čaká na stanici na dohodnuté rande s priateľkou

Muž 20 rokov čaká na stanici na dohodnuté rande s priateľkou
Foto: Tencent

TCHAJ-PEJ 19. mája (WEBNOVINY) – Muž z Taiwanu, ktorý si pred dvomi desiatkami rokov dohodol stretnutie so svojou priateľkou, ešte stále čaká na železničnej stanici. Ah Ji, dnes už 47-ročný pán, stále verí, že žena vystúpi z vlaku, a preto odmieta stanicu opustiť.

Božská trpezlivosť

Muž 20 rokov čaká na stanici na dohodnuté rande s priateľkou
Foto: Tencent

Muž najprv čakal každý deň na veľkom schodisku na stanici Tchaj-nan, kde sa mal so ženou stretnúť, neskôr sa však presunul von, aby mal lepší výhľad na hlavný vchod.Tu muž sedáva každý deň a sleduje tváre prichádzajúcich ľudí.

Ah Ji, z ktorého sa stal bezdomovec, dnes žije už len z dobrosrdečnosti okoloidúcich. Pracovníci stanice sa s ním často delia o jedlo, na mieste ho navštevujú aj príbuzní, ktorí mu nosia čisté oblečenie. Podľa informácií miestnych médií sa ho už veľakrát pokúsili prehovoriť, aby sa vrátil domov, muž to však zanovito odmieta. Pred tromi rokmi mu sociálni pracovníci zabezpečili miesto na spanie, Tajwančan ho však odmietol so slovami, že si na čakanie už zvykol. Muža previezli aj do psychiatrickej liečebne v miestnej nemocnici, po niekoľkých dňoch však utiekol a vrátil sa na svoje miesto pred stanicou.

Na čakanie si už zvykol

Úrad sociálnych vecí a rodiny v Tchaj-nane sa nedávno opäť pokúsil zasiahnuť. Pre Ah Jia zorganizovali večeru, na ktorú pozvali jeho rodinu a všetkých známych zo stanice. Taiwančana ostrihali, dali mu čisté oblečenie a absolvoval aj lekársku prehliadku. Na večeri nechýbal ani starosta mesta, muž však na opätovné naliehanie povedal, že si na čakanie už zvykol a zo stanice odísť nechce. O žene, na ktorú čaká, pritom odmieta médiám prezradiť viac.

Muž si medzitým vyslúžil prezývku „Hačiko v ľudskom prevedení“ – podľa príbehu verného psa, ktorý odmietal opustiť železničnú stanicu v Tokiu. Pes plemena akita tu deväť rokov každý deň čakal na svojho pána. Hidesaburo Ueno však zomrel v práci v máji 1925 a na stanicu sa už nevrátil. Dnes na mieste, kde Hačiko čakával, stojí jeho pomník. Na námet japonského príbehu bol v roku 2009 nakrútený aj film s názvom Hachiko: A Dog’s Tale.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom