Muž chcel okradnúť taxikára, zabudol si uňho peňaženku

Penazenka.jpg
Foto: Pixabay.com

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Istého Terryho Smitha, ktorý sa neúspešne pokúsil okradnúť taxikára, zatkla polícia po tom, čo si uňho v aute zabudol peňaženku. Incident sa stal v nedeľu v meste Daytona Beach na Floride.

Štyridsaťdvaročný Smith po príchode taxíku požiadal vodiča Marca Bruzzeseho, či môže sedieť vedľa neho. Ako dôvod uviedol, že sa necíti dobre, čomu Bruzzese uveril, a pustil ho preto na sedadlo spolujazdca. Keď však Smitha doviezol na miesto určenia, ten sa mu pokúsil zobrať peňaženku a mobilný telefón.

Keď sa mu to ale nepodarilo, rozhodol sa z taxíku vystúpiť a utiecť. Bruzzese najprv nechcel celú záležitosť ohlásiť polícii, pretože by nedokázal neúspešného zlodeja identifikovať. Neskôr si však všimol, že Smith si zabudol v taxíku peňaženku a zavolal preto policajtov.

Tí o niekoľko hodín neskôr išli k Smithovi domov, kde ho síce nenašli, ale všimli si, že práve prechádzal autom okolo. Rozhodli sa ho preto sledovať až na neďaleké parkovisko, kde videli, ako vyhodil svoju partnerku z auta. Smith po zatknutí tvrdil, že peňaženku stratil už pred niekoľkými dňami, pričom niekoľkokrát zmenil svoju výpoveď ohľadom toho, kde v teň deň bol.

Vyšetrovatelia ho následne obvinili z pokusu o lúpež, napadnutia, drobnej krádeže a šoférovania bez platného vodičského preukazu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom