Muž dobodal svoju družku, pred políciou sa ukrýval v skrini rodinného domu

nôž, útok
Foto: ilustračné, Getty images

Krvavá dráma sa odohrala v uplynulých dňoch v jednej z obcí v Trebišovskom okrese. Policajtov privolala 32-ročná ženu, ktorú po hádke dobodal jej o rok starší druh. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová, útočník ju bodol do chrbta a hrude.

Po čine si násilím odstránil elektronický monitorovací náramok a zmizol. Mužovi totiž pred pár dňami uložil súd trest domáceho väzenia a okrem iného aj zákaz pitia alkoholu. Dôvodom bol alkohol za volantom. Policajti tak rozbehli pátranie a krátko nato muža vypátrali. Skrýval sa v skrini v jednom z rodinných domov v obci. Keďže kládol odpor, policajti použili donucovacie prostriedky. Pri dychovej skúške na alkohol mu namerali skoro 0,73 promile.

Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby.

Podľa predbežnej lekárskej správy spôsobil žene bodnorezné rany na hrudníku s predpokladanou dobou liečenia nad sedem dní, pričom vzhľadom na predmet a smer útoku mohlo dôjsť k ťažkej ujme na zdraví a poškodeniu života dôležitých orgánov, uviedla Mésarová. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest na päť až 12 rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Mésarová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR