Muž, ktorého milenka obliala kyselinou, zomrel

Rakva
Foto: ilustračné, SITA/AP

Islamabad 21. júna (WebNoviny.sk) – Pakistanec Sadakat Alí, ktorého priateľka obliala kyselinou, keď sa s ňou odmietol oženiť, podľahol v utorok zraneniam v nemocnici. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie miestnej polície.

Alí (22) zomrel vo vládnej nemocnici v meste Multán v stredopakistanskej provincii Pandžáb, kde sa zločin aj stal. Alího previezli do nemocnice minulý týždeň 16. júna, keď ho 32-ročná Monil Maiová obliala kyselinou. Mladík bol práve na návšteve u nej doma v mestskej štvrti Muchdúm Rašíd. Maiová s ním mala vzťah viac rokov.

Ženu zatkla polícia niekoľko hodín po útoku a úrady proti nej začali trestné stíhanie. Vyšetrovaním sa zistilo, že Maiovej milenec Alí síce sľúbil, že sa s ňou zosobáši, avšak splnenie svojho sľubu odkladal a radšej chcel pokračovať v tajnom vzťahu. Obeť aj páchateľka totiž žili v manželskom zväzku s inými partnermi.

V Pakistane je pomerne časté, že sa obeťami útokov kyselinou a tzv. zločinov v mene cti stávajú ženy, ale je neobvyklé, aby sa obeťou takéhoto útoku stal muž.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom