Muž nechal vnučku (5) v púšti, na zlých ľudí mala strieľať

Foto: Thinkstock

Phoenix 3. novembra (WebNoviny.sk) – Muž z amerického štátu Arizona skončil v cele šerifa po tom, čo v nedeľu nechal svoju päťročnú vnučku samu v púšti s nabitou a odistenou pištoľou a inštrukciami, že na „zlých ľudí“ má strieľať. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Paula Armanda Ratera (53) zatkli s podozrením zo spáchania dvoch zločinov – týrania dieťaťa a ohrozovania dieťaťa.

Podľa šerifa odišiel muž s vnučkou autom zo svojho domu v Buckeye neďaleko Phoenixu v nedeľu popoludní. Úradom ohlásili zmiznutie dieťaťa o štyri hodiny neskôr. V púšti ho napokon našla jeho matka a hasič, ktorý bol práve mimo služby. Dieťa držalo v rukách odistenú pištoľ.

„Dal jej zbraň a povedal, že na zlých ľudí má strieľať,“ povedal miestny šerif Joe Arpaio. „Neviem, ako má päťročné dieťa vedieť rozlíšiť medzi dobrým a zlým človekom. Ale tak jej to povedal,“ dodal šerif. Ratera našli muži zákona neskôr v obchode. Tvrdil, že sa mu pokazilo auto, preto aj s vnučkou museli ísť kus cesty peši. Po čase sa však začala sťažovať, že ju bolia nohy, a tak ju nechal v púšti pod stromom. Priznal, že jej dal aj zbraň. On si vraj medzitým odskočil „na pár drinkov a cheeseburger“.

Úrad šerifa vrátil dieťa jeho matke a o incidente upovedomil úrad sociálnej starostlivosti, dodáva Reuters.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN