Muž obvinený z havárie Demitrovho lietadla sa cíti nevinný

Pád lietadla s hráčmi Lokomotiv Jaroslavľ
Ruskí záchranári našli telá všetkých 43 obetí stredajšej leteckej katastrofy hráčov klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Lokomotiv Jaroslavľ, ktorá zasiahla celý svet. Lietadlo s hráčmi klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ v stredu havarovalo asi dva kilometre od miestneho letiska Tunošna. Nešťastie si vyžiadalo 43 obetí, prežil iba ruský hokejista Alexander Galimov a palubný inžinier Alexander Sizov, obaja bojujú v miestnej nemocnici o svoje životy. Foto: SITA/AP

MOSKVA/JAROSLAVĽ 23. júla (WEBNOVINY) – Vadim Timofejev, ktorého súdia za haváriu lietadla s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ zo septembra 2011, sa necíti vinný. V súdnej sieni vyhlásil, že obžaloba nepredložila vierohodné dôkazy o jeho vine a vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby našli skutočných vinníkov havárie. Informácie priniesla vo štvrtok ruská tlačová agentúra Interfax.

Obrazom: Pád lietadla s hráčmi Lokomotiv Jaroslavľ

Za potrestanie skutočných vinníkov sa vyjadrili aj viacerí pozostalí ruských obetí tragédie. V troskách stroja typu JAK-42 spoločnosti JAK-servis zahynuli pred takmer štyrmi rokmi všetci ľudia na palube, medziiným viacerí velikáni svetového hokeja, medzi ktorými bol aj slovenský internacionál Pavol Demitra či trojica českých reprezentantov Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

Zo správy expertov vyplýva, že haváriu lietadla zavinili piloti, ktorí neopodstatnene brzdili a lietadlu tak zabránili dosiahnuť potrebnú rýchlosť. Timofejevovi, ktorý niesol zodpovednosť za prípravu pilotov spomínanej spoločnosti, hrozí v prípade potvrdenia viny súdom až sedem rokov väzenia. Znalci pomerov nevylučujú, že proces, ktorý sa začal vlani v decembri, môže trvať aj rok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ