Muž po 14 rokoch získal peňaženku, zlodeja chce za kamaráta

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – Istý Ivica Jerković z chorvátskej obce Donja Motičina dostal začiatkom apríla balík s peňaženkou, ktorú stratil pred 14 rokmi. Podľa vlastných slov si nie je istý, kde presne stratil peňaženku, v ktorej mal dvetisíc nemeckých mariek a doklady.

I keď deň, keď o ňu prišiel, si dobre pamätá. Hotovosť chcel vraj použiť na opravu strechy svojho domu. Na človeka, ktorý ju mal u seba počas celých tých rokov, sa však nehnevá. Naspäť mu totiž poslal 1500 švajčiarskych frankov.

Ak tie peniaze porovnám s 2000 markami, ktoré som mal v peňaženke, keď zmizla, vychádza mi, že odosielateľ poslal tú sumu spolu s úrokmi za 14 rokov,“ s nadšením vysvetlil Jerković, ktorý sa podľa vlastných slov s peňaženkou už dávno rozlúčil a ani vo sne by mu napadlo, že mu ju niekto po takom dlhom čase vráti. „Keď som to videl, vyrazilo mi to dych. Najprv som si myslel, že si zo mňa niekto robí žarty, tak som si šiel overiť, či sú peniaze pravé,“ opísal.

Jerković je pritom presvedčený, že nálezca či zlodej peniaze v danej chvíli súrne potreboval. „Verím, že ho tie peniaze zachránili a že počas tých rokov počítal, koľko mi má vrátiť. Inak si neviem vysvetliť, prečo by si tú peňaženku nechával po celý ten čas u seba. Vyzývam ho, aby sa mi ozval. Je to ten najlepší osobný bankár v Chorvátsku, akého si môžete predstaviť,“ dodal muž, ktorý by sa podľa vlastných slov rád spriatelil s tým, kto mal peňaženku u seba. Myslí si dokonca, že ak by išlo o niektorého z jeho priateľov, utužilo by to ich kamarátstvo. „To, čo ten zlodej urobil, je úžasné,“ uzavrel Jerković.

Informácie pochádzajú z webstránok www.news.com.au a www.24sata.hr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom