Muž s bombou v batohu obsadil banku v obchodnom centre Leonardo (video)

Kyjev, prepad banky
Reprofoto: www.youtube.com.
  • aktualizované 3. augusta 14:44

Ukrajinská polícia v pondelok popoludní spacifikovala páchateľa, ktorý prišiel do banky v tamojšej metropole Kyjev s bombou v batohu.

Trhavina našťastie nevybuchla

Napriek tomu, že sa 32-ročný občan Uzbekistanu vyhrážal veľkým množstvom trhaviny, tá napokon nevybuchla.

„Zadržali ho živého, k žiadnemu výbuchu nedošlo. Momentálne na mieste pracujú pyrotechnici,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook námestník tamojšieho ministra vnútra Anton Geraščenko.

Muž vstúpil do banky predpoludním. Prítomným povedal, že má v batohu bombu a pracovníka pobočky požiadal, aby zatelefonoval na políciu.

Vedúci pobočky zostal v banke

Podľa Geraščenka zamestnanci s výnimkou vedenia zakrátko opustili priestory banky. „Vedúci pobočky v nej zostal na vlastnú žiadosť. Začali sme špeciálnu policajnú operáciu Hrom. Polícia začala vyjednávať s teroristom a požiadala ho, aby sa vzdal,“ uviedol Geraščenko v prvej reakcii na sociálnej sieti.

Páchateľa Suchroba Rachmanoviča Karimova označil za „psychicky labilného“. „Terorista vravel, že v batohu má veľké množstvo trhaviny, ktorá vybuchne, ak ho zabijú, pretože káble vedúce k rozbuške má omotané okolo nohy,“ skonštatoval Geraščenko, ktorý útočníkovi predpovedá dlhý trest odňatia slobody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom