Muž sa chcel obesiť na elektrickom kábli, po presviedčaní vbehla na balkón polícia

Polícia, zásah
Operačné stredisko vyslalo policajnú hliadku z Obvodného oddelenia PZ v Detve na preverenie oznámenia do jednej z obcí v ich obvode, že 50-ročný muž sa chce obesiť. Keď policajti Vladimír Paučo a Maroš Tušim, prišli na miesto udalosti, videli muža stáť na vonkajšej strane balkóna, ako sa drží zábradlia. Okolo krku má omotaný elektrický kábel, ktorého druhý koniec bol priviazaný o vrchnú časť zábradlia. Foto: www.facebook.com

BRATISLAVA/DETVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Policajti zachraňovali 50-ročného muža, ktorý sa v obci v Detvianskom okrese chcel obesiť. Keď dorazila hliadka, muž stál na vonkajšej strane balkóna a okolo krku mal elektrický kábel priviazaný o zábradlie.

Presviedčanie nepomáhalo

Ako polícia informovala na sociálnej sieti, presviedčanie nepomáhalo a tak policajti vbehli na balkón, chytili ho za oblečenie a predlaktie. Pokúšal sa im vyšmyknúť a vrchná časť oblečenia sa mu vyzliekla.

Jeden z policajtov ho držal za ruky a druhý mu zatiaľ zložil z krku kábel. Brániaci sa muž sa im vytrhol a spadol na zem z výšky približne 180 centimetrov.

Dôvodom bola aj závislosť

Po páde sa sám postavil na nohy a nemal žiadne viditeľné zranenia. Následne sa o neho postarali záchranári. Príčinou jeho rozhodnutia bola okrem iného aj závislosť od alkoholu, z ktorej sa už v týchto dňoch lieči.

Každý má niekedy ťažké obdobie a potrebuje pomoc. V prípade osobných problémov je možné obrátiť sa aj na linky 116 111 a 055/ 622 2323.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom