Muž si kúpil auto za stotisíc eur, pozrite sa, ako zaplatil

Muž si kúpil auto za stotisíc eur, pozrite sa, ako zaplatil
Foto: CCTV News

ŠEN-JANG 4. júna (WEBNOVINY) – Šetrný Číňan prekvapil zamestnancov automobilovej spoločnosti v meste Šen-jang na východe krajiny, keď sa za nové auto rozhodol zaplatiť mincami. Tie do predajne musel priviezť v nákladnom aute.

Muž si kúpil auto za stotisíc eur, pozrite sa, ako zaplatil
Foto: CCTV News

Muž, ktorý pracuje na čerpacej stanici, si na nové auto v hodnote takmer 98-tisíc eur dlho šetril. Podľa informácií denníka Shangaiist vyše 95-tisíc eur z celkovej sumy zaplatil v minciach, zvyšok tvorili bankovky.

Mince boli zabalené v 1320 rolkách a spolu merali viac ako štyri metre. S platbou muselo manipulovať desať zamestnancov. Len prevoz mincí, ktoré sa s váhou štyri tony dajú prirovnať k hmotnosti slona, im trvalo vyše hodinu.

Zákazník vysvetlil, že na čerpacej stanici, kde pracoval, sa zastavujú najmä vodiči autobusov, ktorí platia v minciach. Keďže v okolí nie sú žiadne banky, muž si našetrené peniaze nemal kde zameniť, a tak si ich odkladal v takej forme, v akej ich dostal.

Podobná kuriózna situácia sa v Číne odohrala aj v marci tohto roka, keď muž z mesta Si-an zaplatil zálohu za svoj nový byt v hodnote 100-tisíc jüanov v minciach s hodnotou jedného jüanu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom