Muž žaluje herečku, intenzívne na neho zízala z obrazovky

Televizia telenovela
Foto: ilustračné, Thinkstock

ŠANGHAJ 12. júna (WEBNOVINY) – Slávna čínska herečka Zhao Wei sa dostala do kurióznej situácie – nemenovaný muž sa ju rozhodol žalovať preto, že na neho príliš intenzívne pozerala z televíznej obrazovky. Podľa denníka Guardian tak divákovi spôsobila „duševnú ujmu“.

Zhao Wei
Foto: SITA/AP

Žalobca uviedol, že ku kritickému okamihu prišlo počas vysielania dramatického seriálu Tigria matka. Známa herečka v ňom stvárnila úlohu ženy, ktorá po rozvode bojuje o právo vychovávať spoločnú dcéru. Herečka sa úlohy v seriáli, ktorý sa vysiela v hlavnom vysielacom čase, zhostila tak dobre, až muža psychicky zmiatla.

Súd v Šanghaji, kde bola žaloba podaná, nepotvrdil, či prípad prijal. Prípad však vyvolal obavy z nárastu podobne nezmyselných žalôb. Od prvého mája v krajine vstúpila do platnosti nová právna úprava – súdy musia poskytnúť jasne formulované dôvody, prečo žalobu zamietli a občania majú právo sa voči rozhodnutiu odvolať.

Za posledný mesiac v Číne vzrástol počet podaných žalôb o 30 percent. Úrady sa obávajú, že obyvatelia budú nový zákon zneužívať a žalobu proti herečke uvádzajú ako typický príklad.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom