Muž zavolal policajtom s plačom, že skočí z okna

Byt, panelák, deti
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA/PREŠOV 17. júna (WEBNOVINY) – Prešovskí policajti zachránili život 61-ročnému mužovi, ktorý chcel skočiť zo 6. poschodia bytového domu na prešovskom Sídlisku III.

Ako uviedol prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, v prípade zasahovalo päť policajtov – dve hliadky a jeden v stálej službe. Práve policajt pri telefóne počas celého zásahu muža zdržoval, aby neskočil.

„Dnes krátko po polnoci na obvodné oddelenie zatelefonoval muž, ktorý sa predstavil ako Arway a s plačom policajtovi povedal, že už nevie ako ďalej v živote a že sedí na okne a ide skočiť. Policajt sa ho snažil upokojiť a rozprávaním čo najdlhšie držať na linke a zároveň zistiť informácie, kde sa nachádza,“ povedal Džobanik.

Policajtom sa podarilo nájsť byt, v ktorom bol muž. Hliadke otvorila jeho žena, ktorá im povedala, že manžel s niekým telefonuje. Policajti v jednej z izieb na otvorenom okne zbadali telefonujúceho muža s fľašou alkoholu v ruke.

„Opatrne k nemu pristúpili a začali s ním komunikovať. On stále dookola rozprával, že ho nebaví život a chce vyskočiť z okna. Po chvíli ho opatrne stiahli z okna, posadili do kresla a vizuálne skontrolovali, či nemá vonkajšie zranenia. Následne privolali záchranárov,“ uviedol policajný hovorca s tým, že muž začal byť agresívny a začal napádať hliadky polície a záchranárov.

Policajti ho preto spacifikovali a previezli na vyšetrenie na psychiatrické oddelenie. „Na záver celý čas ďakoval policajtom za záchranu života a uviedol, že bol odhodlaný skočiť,“ povedal Džobanik.

Na psychiatrii mužovi v dychu namerali 2,13 promile alkoholu. Podľa polície boli dôvodom mužovho správania jeho a manželkine zdravotné problémy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom