Muž zažaloval manželku za pôrod škaredej dcéry, spor vyhral

Bez názvu
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

Číňan Ťian Feng obvinil svoju manželku krátko po tom, ako mu porodila údajne škaredú dcéru. Bizarný spor sa dostal až pred súd, z ktorého nahnevaný otec a manžel vyšiel víťazne – na účet si pripísal v prepočte takmer 93-tisíc eur.

Bez názvu
Foto: www.odditycentral.com

Ťian Feng si manželku údajne bral z lásky a žili spolu bez problémov, až kým sa im nenarodilo prvé dieťa. „Svoju ženu som si bral z lásky, keď sa nám narodilo dieťa, začali problémy. Dcéra bola taká škaredá, že som sa jej bál,“ uviedol Feng pre čínske médiá.

Keďže dieťa sa nepodobalo ani na jedného z rodičov, začal pátrať po príčine. Manželku najprv upodozrieval z toho, že ho podviedla s iným mužom. Žena však toto obvinenie poprela a priznala, že pred tým, ako sa spoznali, absolvovala sériu plastických operácií v hodnote 90-tisíc dolárov (takmer 70-tisíc eur), ktoré zásadne zmenili jej vzhľad. Túto skutočnosť svojmu nastávajúcemu neprezradila ani po svadbe.

Keď sa to Číňan dozvedel, okamžite požiadal o rozvod a na manželku podal žalobu za to, že ho prinútila k svadbe podvodom a „pod falošnou zámienkou“. Súd sa priklonil na Fengovu stranu a mužovi priznal odškodné v hodnote 120-tisíc dolárov (takmer 93-tisíc eur).

www.inquisitr.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom