Muž zo Šale napadol Františka v jeho byte a vzal mu telefón, Vlasta okradla dôchodcu na ulici

žena, puta, väzenie, trest
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com


BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Za zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody skončil 36-ročný muž zo Šale v policajnej cele. Zo zločinu lúpeže vyšetrovateľ obvinil aj 43-ročnú Vlastu z Galanty, informovala hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchterová,

Podozrivý 36-ročný muž zo Šale vošiel v stredu okolo druhej popoludní do jedného z bytov na Budovateľskej ulici. „Neznámy muž zazvonil 66-ročnému obyvateľovi. Keď poškodený otvoril dvere, muž ho násilím vtlačil do bytu, udrel ho a ten spadol na zem. Napadnutému Františkovi sa podarilo vybehnúť na ulicu a privolať pomoc. Muž mu zatiaľ zo spálne odcudzil mobilný telefón a ušiel. Krádežou mu spôsobil škodu 300 eur,“ uviedla Bruchterová.

Po krátkom čase podozrivého v súčinnosti s mestskou políciou vypátrali. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo Šale ho obvinil zo zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody a spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Z lúpeže bola obvinená aj 43-ročná Vlasta z Galanty. „Kriminalisti zo Šale objasnili lúpež na Nitrianskej ulici v Šali. Žena na ulici oslovila 71-ročného dôchodcu, ktorého zhodila na zem a z vrecka nohavíc mu odcudzila 100 eur. Poškodený muž pri páde utrpel ťažké zranenie,“ uviedla Bruchterová.

Policajti po podozrivej žene okamžite začali pátrať. Obvinenej hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Obvinená je stíhaná väzobne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR