Múzeá a galérie v pôsobnosti ministerstva kultúry už nemajú bezplatné nedeľné vstupné

Slovenské národné múzeum

Ministerstvo kultúry zrušilo bezplatný vstup do múzeí a galérií v pôsobnosti rezortu každú prvú nedeľu v mesiaci. Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Vášaryová zo Slovenského národného múzea (SNM), nariadenie sa týka aj všetkých špecializovaných múzeí ktoré spadajú pod SNM.

Návrat do predkoronavírusových čísel návštevnosti a k s tým spojenej finančnej stabilizácii bude aj pre Slovenské národné múzeum dlhý a náročný. Z našej strany robíme všetko pre to, aby sme pre návštevníkov, rodiny s deťmi, seniorov a aj zahraničných turistov v našich múzeách po celom Slovensku neustále pripravovali čo najzaujímavejší program. Samozrejmosťou je aj hľadanie stále nových ciest na jeho promovanie, vrátane využívania online priestoru,“ povedal v tejto súvislosti generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Viac o téme: Koronavírus

SNM v tejto súvislosti pripomína, že vstup do jeho objektov je možný len s respiračnou ochranou tváre, v skupine maximálne piatich osôb. „Návštevníci si povinne dezinfikujú ruky prostriedkom umiestneným pri vstupe do každého múzea a rovnako tu absolvujú meranie telesnej teploty. Pri pohybe v priestoroch múzea je odporúčaná ochranná vzdialenosť medzi osobami minimálne dva metre,“ povedal Panis.

Na výpočet maximálneho počtu návštevníkov, ktorí sa môžu zdržiavať naraz v jednotlivých múzejných objektoch, je podľa SNM od 1. júna používaný koeficient 10 štvorcových metrov na osobu.

Skupinové prehliadky, lektoráty a hromadné podujatia sú v súčasnosti celkovo na Slovensku, to znamená vrátane múzeí, povolené pre maximálne 100 ľudí. Spôsob prehliadky sa zároveň riadi internými pokynmi každého zo špecializovaných múzeí SNM,“ dodal Panis.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav PanisZuzana Vašáryová