Muži potetovali chlapcovi čelo, chceli ho potrestať za krádež bicykla

Bez nazvu.jpg
Chlapcovi vytetovali na čelo nápis "Som zlodej a nula". Reprofoto/YouTube

SAO BERNARDO DO CAMPO 17. júna (WebNoviny.sk) – Polícia v brazílskom meste Sao Bernardo do Campo zadržala dvoch mužov, ktorí vytetovali 17-ročnému chlapcovi na čelo nápis „Som zlodej a nula“. Dvojica tak urobila preto, lebo chlapca chcela potrestať, mysliac si, že ukradol bicykel.

Polícia krádež zatiaľ nepotvrdila

Chlapec, ktorého rodina tvrdí, že má psychické problémy a užíva drogy, tento čin popiera a tvrdí, že z bicykla spadol, lebo bol „veľmi opitý“. Polícia krádež zatiaľ nepotvrdila. Spomínaní 27 a 29-roční Brazílčania čelia obvineniu z mučenia.

Polícia identifikovala páchateľov po tom, ako zverejnili na internete video, na ktorom chlapca tetujú. Ten tvrdí, že mu muži zviazali ruky aj nohy.

„Žiadal som ich, aby mi urobili tetovanie na ruke, ale oni povedali, že mi to urobia na čelo a začali sa smiať. Prosil som ich, nech mi namiesto toho radšej zlomia nohy a ruky,“ povedal tínedžer pre lokálne periodikum Folha de S.Paulo.

Podporná kampaň na internete

Ako informuje BBC, na videu možno vidieť vystrašeného chlapca sediaceho na stoličke a muža s tetovacím prístrojom v ruke, ktorý ho drží za vlasy, smeje sa a hovorí, že „to bude bolieť“. Po tom, ako sa chlapec snažil tetovanie zakryť vlasmi, ho dvojica následne ostrihala.

Na internete po incidente vznikla podporná kampaň, ktorá má mladíkovi pomôcť s odstránením tetovania. Verejnosť mu v rámci nej na zákrok prispela sumou 19-tisíc brazílskych reálov (v prepočte približne 5 200 eur).

Chlapcova rodina tvrdí, že sa 31. mája stratil a našli ho až po tom, ako videli spomínané video. To sa dostalo na internet v piatok, chlapec sa so svojou rodinou opäť stretol až v nedeľu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom