Muzikál Mata Hari ocenili na festivale v Južnej Kórei

Slovenský muzikál Mata Hari
Zľava: Patrik Vyskočil a speváčka Sisa Sklovska počas ukážky jednej zo scén muzikálu Mata Hari na TB o premiére pôvodného slovesnkého muzikálu Mata Hari. Bratislava, 5. september 2013. Foto: Divadlo Nová Scéna

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Na medzinárodnom muzikálovom festivale, ktorý sa konal od 28. júna do 14. júla v juhokórejskom meste Daegu, udelili pôvodnému slovenskému muzikálu Mata Hari dve ocenenia. Označili ho za najlepší zahraničný muzikál a speváčka Sisa Sklovska, predstaviteľka Mata Hari, si odniesla cenu za najlepší ženský herecký výkon.

Na pozvanie organizátorov festivalu si boli počas záverečného ceremoniálu ocenenia osobne prevziať Sisa Sklovska a generálny riaditeľ Divadla Nová scéna Juraj Ďurdiak. Muzikál Mata Hari zároveň otvoril festival a počas troch dní, konkrétne 28. – 30. júna, odohrali herci dohromady päť predstavení. Sisa Sklovska zároveň vystúpila na otváracom aj záverečnom ceremoniáli.

Obrazom: Slovenský muzikál Mata Hari

„Nemohli sme si priať lepšie ukončenie mimoriadne úspešnej divadelnej sezóny, ako hosťovanie na tomto prestížnom ázijskom muzikálovom festivale, na ktorom sa stretli tie najlepšie muzikálové inscenácie z celého sveta. O to viac nás teší mimoriadne kladné prijatie divákmi v Južnej Kórei a ocenenie našej inscenácie ako najlepší zahraničný muzikál a cena pre Sisu Sklovsku za najlepší ženský herecký výkon. Je to potvrdenie našej snahy prinášať divákom najvyššiu kvalitu v muzikálovom žánri,“ povedal Ďurdiak.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka Divadla Nová scéna Zuzana Šebestová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sisa Sklovská