Mužom na Vianoce nekupujte ponožky, ženám keramiku

Vianočný stromček
Foto: SITA/AP Photo/Hussein Malla

Do Vianoc ostáva už len pár týždňov, no aby sme sa vyhli tradičnému stresu a nákupom na poslednú chvíľu, je najvyšší čas premýšľať o tom, čím potešíme našich blízkych.

Čomu sa však určite vyhnúť, ak sa nechcete pri stromčeku pozerať na sklamané tváre?

Ponožky

Ak vaši najbližší nie sú nadšení horolezci, turisti a športovci, ktorým urobí radosť každý nový kúsok funkčného oblečenia, či bielizne, nezjednodušujte si výber darčeka ponožkami. Prezradí to o vás, že ste si nechali nákup na poslednú chvíľu a môže vyvolať dojem, že vám na obdarovanom nezáleží

Ponožky
Foto: http://www.sxc.hu

Keramika a sošky

Zbiera vaša mama ružové keramické slony alebo drevené mačky? Ak áno, môžete ju strarostlivo vybraným prírastkom do tejto zbierky potešiť. V opačnom prípade riskujete, že sa váš darček čoskoro „náhodou rozbije“ pri utieraní prachu.

Pomôcky do domácnosti

Vianočné darčeky máme kupovať pre ľudí, na ktorých nám záleží a nie pre domácnosť. Aj keď vám mama alebo stará mama nepovie: Mám ti na tej panvici hneď niečo navariť, alebo si môžem trocha oddýchnuť?, skúste sa radšej lepšie zamyslieť a vybrať niečo skutočne pre ňu, nie nový hrniec, pekáč alebo mixér s odkazom: Postaraj sa o mňa.

Fľaša vína
Foto: www.photl.com

Alkohol

Fľaša kvalitného alkoholu môže byť dobrým darčekom na narodeniny alebo meniny, nie však na Vianoce. V každom prípade hovorí o vašom nedostatku fantázie, nezáujme o obdarovaného a snahe čo najskôr sa zbaviť tejto „povinnosti“.

Práve tieto vianočné darčeky označili za najhoršie účastníci a účastníčky predvianočných prieskumov.

Naopak, najlepšie dopadli u žien šperky, oblečenie, parfumy, spodná bielizeň, romantický zájazd či módne doplnky ako kabelky alebo topánky. Muži by si pod vianočným stromčekom najradšej našli športové potreby, elektroniku, oblečenie či rôzne permanentky na šport.

Aj v týchto prípadoch by ste si ale mali byť istí a dobre poznať človeka, ktorého chcete obdarovať. Prípadne pri nákupe počítať s možnosťou prípadnej výmeny veľkosti alebo farby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom