Mužovi uznali sitko ako pokrývku hlavy jeho cirkvi

Niko Alm
Niko Alm Foto: www.telegraph.co.uk

VIEDEŇ 14. júla (WEBNOVINY) – Rakúskemu ateistovi sa po troch rokoch konečne podarilo splniť si svoj cieľ – dostal vodičský preukaz, na ktorom je odfotený so sitkom na cestoviny na hlave. Stalo sa tak po dlhom boji s rakúskymi úradmi, ktoré od neho požadovali lekárske potvrdenie, že je psychicky zdravý. Niko Alm, presvedčený ateista, však chcel takýmto spôsobom poukázať na rakúske povolenie mať na dokladoch fotografiu s náboženskou pokrývkou hlavy.

Cirkev lietajúcej špagetovej príšery

Rakúšan preto tvrdil, že patrí k Cirkvi lietajúcej špagetovej príšery, ktorej prívrženci sa nazývajú „pastafariáni“ a bojujú proti dogmatizmu. Ich pokrývkou hlavy je práve cestovinové sitko a preto je v súlade s predpismi mať fotku s ním na hlave. Svoj boj s úradmi nakoniec vyhral a po troch rokoch dostal vodičský preukaz aj s požadovanou fotografiou.

Ako v stredu povedal Alm, jeho cieľom teraz je, aby sa Cirkev lietajúcej špagetovej príšery stala oficiálnym náboženstvom. Predstavovať má alternatívu ku kresťanstvu a jeho jedinou dogmou je odmietanie všetkých dogiem, píše portál britskej spravodajskej stanice BBC.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom