Mužský štvorkajak v Mníchove triumfoval. Baláž, Myšák, Zalka a Botek sú vicemajstri Európy

Kanoisti, Baláž, Myšák, Žalka, Botek,

Slovenský mužský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek získal strieborné medaily v sobotňajšom popoludňajšom finále disciplíny K4 na 500 metrov na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Mníchove.

Slováci, ktorí prenikli do deväťčlenného finále ako najrýchlejšia semifinálová loď, dosiahli čas 1:20,877 min, na „zlatých“ Nemcov mali stratu 0,595 s.

Obhájili pozíciu vicemajstrov

V sobotňajšom finále sa od úvodu držali na čele spoločne s Nemcami. Tí približne v polovici trate zrýchlili, s čím sa slovenskí reprezentanti nedokázali vyrovnať, a tak bojovali o 2. miesto.

V závere ešte museli odraziť útok Francúzov, ale nakoniec Slováci obhájili pozíciu vicemajstrov „starého kontinentu“ z vlaňajšieho šampionátu v poľskej Poznani.

Ženy boli v semifinále druhé

Ženský štvorkajak Ivana Kmeťová, Dagmar Čulenová, Mariana Petrušová a Lisa-Maria Gamsjägerová skončil v dopoludňajšom semifinále na 500 metrov na 2. mieste, za najrýchlejšími Španielkami zaostali Slovenky o 0,084 s.

Ženské finále je na programe v nedeľu popoludní o 14.26 h SELČ.

Brali aj ôsme a deviate miesta

V akcii boli v sobotu i ďalší slovenskí reprezentanti. Kanoista Matej Rusnák vo finále na jednom kilometri obsadil s časom 4:04,113 min posledné 9. miesto, keď za víťazným Rumunom Catalinom Chirilom zaostal o 14,432 s.

O čosi lepšie sa darilo Ivane Kmeťovej s Lisou-Mariou Gamsjägerovou, ktoré vo finále K2Ž na 500 m obsadili 8. priečku. Triumfovali Poľky Karolina Najová a Anna Pulawská.

Peter Gelle v B-finále K1M na 1000 m obsadil 8. miesto s mankom 7,114 s na víťazného reprezentanta Litvy Andreja Olijnika (3:37,054 min).