Myjava pripravuje hokejové námestie

HOKEJ_FANS
Foto: SITA/AP

TRENČÍN 26. apríla (WEBNOVINY) – V Myjave pripravujú hokejové námestie na živé prenosy z majstrovstiev sveta.

„Na námestí sa už dnes nachádzajú štylizované stánky evokujúce typickú kopaničiarsku architektúru a nadstavené pódium s rampami pre transparenty a svetelnú techniku,“ uviedol hovorca Myjavy Marek Hrin.

Konečná podoba hokejového námestia s kompletnou výzdobou má byť pre všetkých prekvapením a preto ju technickí pracovníci dokončia až v deň začiatku majstrovstiev, teda v piatok 29. apríla. „Námestie sa opticky uzavrie, aby pôsobilo na fanúšikov príjemným a atraktívnym dojmom. Bude mať svoj prevádzkový poriadok, na ktorého dodržiavanie bude dozerať mestská polícia a súkromná bezpečnostná služba,“ hovorí primátor Myjavy Pavel Halabrín.

Námestie otvorí Zálešák

Dominantou hokejového námestia bude LED obrazovka s rozmermi 4 x 3 metre na vyvýšenom pódiu a tabule s oficiálnymi symbolmi šampionátu – maskotom Gooolym a znakom tohtoročných majstrovstiev. Vzhľad námestia dotvorí sedem veľkých transparentov v slovenských a myjavských farbách s hokejovými heslami. Organizátori pre fanúšikov pripravili aj hokejové maľovanie na tvár, predaj suvenírov a rôzne sprievodné akcie.

„Hokejové námestie na Myjavu príde otvoriť najproduktívnejší hráč základnej časti tohto ročníka našej extraligy Miroslav Zálešák a ľudí pred prvým zápasom slovenskej reprezentácie so Slovinskom zabaví speváčka Zdenka Predná a tanečná skupina Las Babbass zo Základnej umeleckej školy v Myjave. Budeme mať profesionálneho moderátora Sláva Jurka, ktorý fanúšikov prevedie prvým zápasom,“ dodáva Halabrín.

Raritou budú aj originálne slovenské reprezentačné dresy vyrobené špeciálne pre myjavské hokejové námestie s heslom „Myjava fandí hokeju!“. Časť z nich si budú môcť záujemcovia kúpiť, ostatné – podpísané slovenskými hokejovými reprezentantmi – dostanú výhercovia súťaží, ktoré sa budú počas priamych prenosov zápasov na myjavskom námestí konať. Najlepšie oblečení fanúšikovia zároveň môžu od organizátorov získať lístky na občerstvenie zdarma. V programe myjavského hokejového námestia sú zatiaľ všetky zápasy skupiny A a vybrané stretnutia ostatných skupín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav ZálešákZdenka Predná