Myjava stratila náskok na Slovan, duel nemal víťaza

Slovan, Myjava
Zľava: Štefan Pekár, Filip Likšík obaja zo Spartak Myjava, Lester Stefan Peltier zo Slovan Bratislava, Matej Siva zo Spartak Myjava a Nicolas Ezequiel zo Slovan Bratislava v zápase 15. kola futbalovej Corgoň ligy. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – V sobotu bolo na programe najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 15. kolo.

MFK Košice – FC Spartak Trnava 1:3 (1:2)

Góly: 28. O. Diaby – 34. Vlasko, 39. J. Chovanec, 47. E. Sabo (z pok. kopu), ŽK: 46. Tofiloski, 54. Sekulič, 90.+ J. Novák – 44. Adámik, 45. K. Kuzma, 59. Martin Tóth, 66. Augustíni, rozhodovali: Vlk – D. Hrčka, Ferenc, 3616 divákov

Košice: Tofiloski – Šinglár, Bašista, Hovančík, Sekulič – Huk (52. Haskič), Bukata (79. Skvašík) – J. Novák, Duda, Viazanko (64. T. Kubík) – O. Diaby

Trnava: Filipko – Janečka, Martin Tóth, Adámik, E. Sabo – R. Procházka (62. Augustíni), K. Kuzma, Grabež, J. Chovanec – Vlasko (52. Mikovič), Hodek (74. Poznar)

Radoslav Látal (tréner Košíc): „Celkom dobre sme vstúpili do zápasu, keď sme sa ujali vedenia po nacvičenom signáli. Po góle sme však začali hrať slabšie, boli sme všade neskoro a pomalí. V kabíne sme si cez prestávku povedali, že musíme hrať agresívnejšie a dostať súpera pod tlak. Žiaľ, hneď v prvej minúte druhého polčasu sme dostali tretí gól. Trnava hrala v pohybe a zaslúžene zvíťazila.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre. Našťastie, onedlho sme vyrovnali a ešte do prestávky sme strelili aj ďalší gól. Hneď na začiatku druhého polčasu sme z jedenástky zvýšili a víťazstvo sme si už nenechali ujsť. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene.“

I. polčas

V rušnom úvodnom polčase v Čermeli sa o prvú šancu postaral hosťujúci Vlasko, keď v 7. min sa do jeho strely v poslednej chvíli položil Huk. Na druhej strane Diaby pekne vysunul Dudu, ktorý sa ocitol sám pred Filipkom, no trafil iba do trnavského brankára.

V 28. min nacvičeným signálom z rohového kopu Duda našiel nabiehajúceho Nováka, ktorému strela síce nesadla, no na „päťke“ sa dobre zorientoval O. Diaby a Filipko loptu len tečoval do bránky – 1:0. Košičania sa však z vedenia dlho netešili, lebo po peknej kolmici sa na hranici šestnástky objavil voľný Vlasko, na ktorého tvrdú strelu si Tofiloski síce siahol, lopta však skončila v sieti – 1:1.

O päť minút hostia zavŕšili priebežný obrat, keď Kuzma vysunul Chovanca a ten z uhla upravil na 1:2. Minútu pred polčasovou prestávkou mal vyrovnanie na kopačke Novák, ktorý unikol Adámikovi, ale trafil iba do brankára Filipka.

II. polčas

Hneď v úvodných sekundách druhého polčasu Tofiloski zle odkopol loptu, Trnavčania sa dostali do prečíslenia, košický brankár v šestnástke fauloval Saba a nariadený pokutový kop sám faulovaný hráč premenil – 1:3.

O chvíľu neskôr Hodek vo veľkej šanci prekopol bránku Košíc. Domáci bojovali viac s nervozitou ako so súperom a nedostávali sa do vyložených šancí, Trnavčania si bez problémov udržiavali dvojgólový náskok.

V 90. min mohol znížiť Duda, ale lopta sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru a na výsledku sa nič nezmenilo.

MFK Ružomberok – FC Nitra 4:0 (3:0)

Góly: 15., 31. a 50. Lačný, 20. Zreľák, ŽK: 77. Kotrík, 82. Turčák (obaja Nitra), rozhodovali: Sedlák – Bednár, Jenčura, 1917 divákov

Ružomberok: M. Nikolič – L. Lupták, Greššák, M. Nosek, P. Maslo (89. Mehremič) – Martin Nagy – Ďubek, Zošák, Zreľák (84. Ivan Kotora), Tawamba (79. Serečin) – Lačný

Nitra: D. Perniš – Kolbas, Harbuľák, Šimončič, Mičic – V. Gajdoš (61. Kotrík), Bagi – Turčák, A. Čermák (81. Šmehyl), Boszorád (61. Kemláge) – Cléber

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Nemám rád takéto zápasy, keď sa od môjho mužstva očakáva takzvané povinné víťazstvo. Po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke sme sa dostali do tempa a až do konca určovali dianie na ihrisku. Som rád, že sme vyhrali na nulu, keďže v predchádzajúcich zápasoch naša defenzíva nepracovala tak, ako sme chceli. Výborní sme boli aj smerom dopredu, o čom hovoria štyri strelené góly. S výsledkom aj hrou som spokojný.“

Vladimír Koník (tréner Nitry): „Naše zápasy vonku, odkedy som pri mužstve, sú akoby cez kopirák. Snažíme sa prečkať úvodný nápor súpera, byť kompaktní a pokúšať sa o protiútoky. Namiesto toho inkasujeme ako prví a tak to bolo aj dnes. Súper bol mimoriadne efektívny a využil každú našu chybu. Výsledok je spravodlivý.“

I. polčas

Ružomberčania začali o čosi aktívnejšie. Prvú šancu však mal hosťujúci Cléber: v 10. min poľahky prešiel stredom súperovej obrany, ale zblízka zakončil nepresne. O tri minúty neskôr odpovedali domáci, Nosekov pokus zvnútra „malého vápna“ zblokovala defenzíva Nitry.

Po štvrťhodine hry zbehol po ľavej strane Zošák, ideálne odcentroval na Ďubeka a ten posunul Lačnému, ktorý pohotovo otvoril skóre – 1:0. „Ruža“ bola pri chuti a v 20. min sa dočkala druhého úspechu. Agilný Ďubek našiel centrom Zreľáka a reprezentant SR do 21 rokov bez problémov prekonal Perniša. V 30. min predviedol excelentný šprint Lačný, odcentroval na voľného Ďubeka, kapitánovi MFK však lopta dobre nesadla. O minútu sa Lačný zaskvel opäť, keď do úspešného konca dotiahol Ďubekovu akciu a stanovil na polčasových 3:0.

II. polčas

Aj po zmene strán sa pokračovalo v réžii domácich. V 50. min Lupták v šprinte obišiel dvoch protihráčov a nasledoval center na Lačného, ktorý umiestnenou strelou zavŕšil svoj hetrik. Aj ďalšie fázy ponúkli spravidla ten istý obraz – domáci útočili, kým Nitrania sa len bránili. V 68. min ponúkol Nagy gólový center Tawambovi, ale ružomberský kanonier ho odmietol. Štyri minúty pred záverečným hvizdom sa nádhernou strelou z 20 m blysol Ďubek, lopta preletela len pár centimetrov vedľa pravej žrde. Domáci v tomto stretnutí jasne dominovali a výsledok verne odráža dianie na ihrisku.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)

Gól: 16. Pintér, ŽK: 77. P. Sabo – 19. Vitório da Silva, rozhodovali: Kráľovič – Jankovič, Petríček, 982 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, Chren – Obročník – Orávik, M. Babic, Bolinha (60. P. Sabo), P. Mazan (63. Pribula) – L. Szabó (80. Ľ. Bernáth)

D. Streda: Pernecký – Vitório da Silva, Matúš, D. Hudák, L. Beňo – Boya (80. Steinhübel) – E. Ujlaky, Amban Kwin, Hošek (60. M. Sedlák), Michal Gašparík – Mesanovič (25. Szarka)

Dušan Liba (tréner Zlatých Moraviec): „Futbal sa hrá na góly, my sme jeden strelili a súper v závere nedal ani do prázdnej bránky. V nohách sme mali ťažké pohárové stretnutie v Senici, dnes nám chýbala naša povestná ľahkosť.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Dnes sme odohrali dobrý zápas, ktorý sme si prehrali sami. Gól sme inkasovali po štandardke. Také nesmieme dostávať. Po zmene strán sme začali aktívne, mali sme tri vyložené šance, ktoré sa musia premieňať. Hráčom nemám čo vyčítať, ale bez gólu sa nedá zvíťaziť.“

I. polčas

Aktívnejšie vstúpili do stretnutia domáci hráči. Už v 3. min posunul Mazan loptu Babicovi, jeho strela preletela ponad brvno bránky hostí. V 6. min prišla pekná kombinácia po osi Babic – Chren s koncovkou Mazana, gólman hostí tento pokus kryl. Do vedenia išli domáci v 16. min, keď Orávik rozohral rohový kop, Szabó vrátil loptu na hranicu „malého vápna“ a Pintér hlavičkou prekonal Perneckého – 1:0.

V 23. min skúšal šťastie Gašparík, s jeho strelou z uhla si Kuciak poradil. O tri minúty pokus Gašparíka presvišťal tesne vedľa ľavej žrde. Po polhodine Mazan posadil center na hlavu Szabóa, ktorý zo 6 m nenamieril presne. V závere prvého dejstva po Orávikovej štandardnej situácii odvrátila obrana Dunajskej Stedy pokus Mazana do bezpečia.

Úvod druhého dejstva patril DAC-u. V 55. min sa prezentoval prudkou strelou agilný Gašparík. Po hodine hry ten istý hráč rozohral štandardnú situáciu, ale Szarka v sľubnej situácii nepochodil.

Na opačnej strane v 66. min Babic nabil Obročníkovi, jeho strela však zaletela len do rukavíc Perneckého. V 70. min trafil vedľa Kuciakovej svätyne opäť Szarka.

Od tohto momentu sa futbal pomaly vytrácal, obojstranne viazla kombinácia. V závere hostia skúšali vyrovnať, v 87. min M. Sedlák a v poslednej minúte Matúš nevyužili svoje príležitosti. V podpriemernom stretnutí si napokon tri body vybojovali Zlatomoravčania.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Gól: 7. T. Majtán – 12. M. Marcin, 68. Brašeň, ŽK: 68. Dúbravka – 51. Peňaška, rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, Vindiš, 1377 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Pečovský, A. Ceesay (46. Akakpo) – Jelič, Paur (80. Hrbek) – J. Mihalík, Škvarka, Pich (72. Gergel) – T. Majtán

Banská Bystrica: Boroš – P. Vajda, Nosko, Teixeira, Peňaška – Turňa, B. Ľupták, Brašeň (90.+ Podstavek), Považanec – Pavol Jurčo (86. Šovčík), M. Marcin (68. Chrien)

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Mali sme slušný vstup do zápasu, dali sme gól, ale namiesto kvality a presadenia sa sme inkasovali. Cez polčas sme to preskupili, hrali sme dobrý futbal. Prišiel pokutový kop, tri šance, ale asi sme urazili šťastie a takto to dopadlo. Prehrali sme zápas, v ktorom sme neboli slabší. Zároveň sme však boli aj tímom, ktorý stále veľmi málo túži po víťazstve. Nie sú to jednoduché chvíle v pozícii trénera. Skôr ako výsledok ma mrzia niektoré úseky hry, ktoré nespĺňali parametre.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Prišli sme do Žiliny s tým, že sa tu dajú získať tri body, hráči tomu podriadili všetko. Išli s plnou vervou za víťazstvom a za ochotu podriadiť sa cieľu sme si tento úspech zaslúžili. Boli tam momenty, keď sme mali kúsok šťastia. Vychádzali sme z toho, že poznáme spôsob žilinskej hry, ktorý asi nezmenia, a na to sme sa nachystali.“

I. polčas

Po úvodných kombináciách v strede poľa išla Žilina do vedenia už v 7. min. Po Mihalíkovom centri sprava prekonal brankára Banskej Bystrice Boroša útočník Majtán. Domáci však prišli o vedenie už po piatich minútach: v šestnástke sa presadil Marcin a vyrovnal strelou k žrdi.

V 27. min poslal z diaľky pokus na bránku Žiliny Jurčo, ale Dúbravku neprekvapil. Hneď z protiútoku mal príležitosť Škvarka, nepodarilo sa mu však dobre trafiť loptu. Následne to skúšal ešte Paur, ale veľmi vysoko nad. V 44. min mala Žilina výhodu priameho kopu, Škvarkova strela zľava približne z 25 m preletela ponad všetkých hráčov v šestnástke a opečiatkovala ľavú žrď.

II. polčas

Do druhej polovice vstúpili domáci ofenzívne. V 51. min Peňaška stiahol v šestnástke Jeliča, nariadený pokutový kop však Pich nepremenil.

V 59. min nebezpečne pálil Majtán po Pichovom centri, ale Boroš aj tentoraz vystihol smer lopty. Ďalšiu obrovskú šancu spálil v 66. min Jelič, ku ktorému sa dostala odrazená lopta, ale chorvátsky legionár v drese MŠK ju poslal vysoko nad brvno. Po sérii nevyužitých príležitostí Žiliny sa dostali do vedenia hostia.

V 68. min sa Dúbravkovi nepodarilo vyboxovať loptu ďalej od bránky a Brašeň ju umiestnil do siete. V záverečných minútach snaha domácim až príliš zväzovala nohy a neutvorili si efektívny tlak. Päť minút pred koncom sa strieľaný center Žilinčanov dostal až k bránke, ale preletel tesne okolo pravej žrde – nabiehajúci Majtán nedosiahol na loptu. Ani dva rohové kopy „žlto-zelených“ v nadstavenom čase už na výsledku nič nezmenili.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1)

Góly: 7. Ľ. Urgela, 11. Šulek – 28. Milinkovič, 86. Hlohovský, ŽK: 37. Marček – 39. K. Mészáros, 60. Gorosito, rozhodovali: P. Hrčka – R. Sluk, Benko, 2700 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, Lukšík – Kukoľ (67. Kuračka), Šulek, Marček, Š. Pekár, Daniel (80. L. Pelegríni) – Ľ. Urgela (73. Kosík)

Slovan: Putnocký – Kolčák (19. Bagayoko), Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský – K. Mészáros (85. Hlohovský), Grendel (76. L. Gašparovič), Halenár, Milinkovič – L. Peltier

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Mali sme rozprávkový začiatok, vyzeralo to dobre. Slovan musel so zápasom niečo robiť a vtedy sa ukázala sila Milinkoviča, ale aj mnohých ďalších, ktorí sú s loptou výborní. My sme hrali to, čo vieme, na hranici našich možností. Putnocký aj Solnička vytiahli famózne zákroky. Hrá sa na góly, dva sme dali my, dva Slovan. Čo je nóvum, v kabíne sme boli smutní, pričom kedysi sme boli šťastní, keď sme remizovali so Slovanom. Dnes prevažoval ten smútok, lebo nám chýbalo pár minút k víťazstvu. Slovan bol v druhom polčase o čosi lepší, ale škoda tých pár minút, v ktorých sa nám nepodarilo udržať víťazstvo. Fantastický zážitok by bol pre nás ešte o to krajší.“

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava): „Na tento zápas sme sa tešili. Vedeli sme, že bude vypredané a dobrá futbalová atmosféra. Čo nás trošku zaskočilo, to bol náš zlý vstup. Prvých 15 minút sme boli vlažní a umožnili sme Myjave zúročiť snahu, dala dva rýchle góly. Za stavu 2:0 pre domácich sme vedeli, že iba zlepšeným pohybom môžeme dosiahnuť obrat. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, tlačili sme domácich, utvorili sme si aj šance a som napokon rád, že sme remizovali 2:2, aj keď so ziskom iba jedného bodu nemôžem byť spokojný. Chcem poďakovať domácim za férové a športové prostredie. Myslím si, že Corgoň liga sa takýmito zápasmi bude posúvať dopredu.“

I. polčas

Vypredaný myjavský štadión sledoval od úvodu atraktívny zápas. V 2. min sa v šanci ocitol Milinkovič, jeho strelu Solnička kryl. Následne sa domáci „zahryzli“ do lídra tabuľky.

Hlavička Černáčka úspech nepriniesla, ale akcia zo 7. min áno – z ľavej strany odcentroval aktívny Kukoľ a pred bránkou nepokrytý Urgela rozvlnil sieť za Putnockým – 1:0.

V 10. min sa po rohovom kope lopta odrazila ku Kukoľovi, jeho krásnu strelu k žrdi vyrazil bravúrne Putnocký. O minútu už prepukla druhá gólová radosť fanúšikov Myjavy. Po Lukšíkovom rohovom kope prepálil Šulek z voleja všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0.

Postupne sa do hry čoraz viac dostávali aj „belasí“. Hostia sa dočkali kontaktného gólu v 28. min: priamy kop z 18 metrov rozohral Milinkovič a lopta po jeho strele skončila v sieti – už len 1:2 z pohľadu Slovana.

V 32. min bolo pred Solničkom rušno, pri strele Grendela však brankár podržal svoj tím. V 34. min vyskúšal pozornosť gólmana hostí strelou z diaľky Marček, Putnocký si s ňou poradil. Zmenu skóre v prvom polčase už nepriniesli pokusy Grendela a Pekára.

Myjava - Slovan
Tomáš Marček zo Spartak Myjava (v pozadí) a Erik Grendel zo Slovan Bratislava. Foto: SITA/Martin Medňanský

Sprava: Matej Siva zo Spartak Myjava a Marko Milinkovič zo Slovan Bratislava. Foto: SITA/Martin Medňanský
Peter Solnička zo Spartak Myjava sa teší po góle. Foto: SITA/Martin Medňanský
Radosť hráčov Spartak Myjava. Foto: SITA/Martin Medňanský
Zľava: Štefan Pekár, Filip Likšík obaja zo Spartak Myjava, Lester Stefan Peltier zo Slovan Bratislava, Matej Siva zo Spartak Myjava a Nicolas Ezequiel zo Slovan Bratislava. Foto: SITA/Martin Medňanský

II. polčas

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hostia, v 47. min vystrelil Grendel nad bránku. V 58. min vrátil Gorosito po rohu loptu na Kladrubského, hrdinom okamihu sa stal kapitán „kopaničiarov“ Černáček, ktorý jeho strelu odvrátil z bránkovej čiary.

V 75. min vyskúšal šťastie strelou z diaľky Kladrubský, Solnička si s ňou poradil. Myjavčania hrozili z protiútokov, jeden z nich im vyšiel v 79. min, keď Šulek vysunul striedajúceho Kosíka, jeho strelu však zblokoval Gorosito.

V 86. min hostia vyrovnali: z pravej strany odcentroval Bagayoko a striedajúci Hlohovský sa zblízka nemýlil – 2:2.