Na 16. ročníku Pohody sa predstavia Orbital a Chase & Status

Bez názvu
Britské duo Orbital Foto: nme.com

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Na 16. ročníku multižánrového festivalu Pohoda vystúpia britské formácie Orbital a Chase & Status. Organizátori o tom informovali vo štvrtok na oficiálnej webovej stránke podujatia pohodafestival.sk. Už v stredu pribudla na zoznam účinkujúcich írska kapela Villagers s charizmatickým frontmanom Conorom J. O´Brienom, ktorej debutový album Becoming a Jackal (2010) bol nominovaný na Mercury Prize.

Chase & Status sú poprední reprezentanti súčasného drum´n´bassu. Dvojica Saul Milton a Will Kennard spolu funguje od roku 2003. Na svojom konte má dva albumy – More than Alot (2008) a No More Idols (2011) – a množstvo hudobných ocenení.

Chase & Status päťkrát získali Drum & Bass Awards, raz Q Awards a nominovaní boli aj na NME Award. Zo spomenutých dvoch štúdioviek vydali single ako Against All Odds (feat. Kano), End Credits (feat. Plan B), Let You Go (feat. Mali), Blind Faith (feat. Liam Bailey) či Time (feat. Delilah).

Orbital fungujú na scéne od roku 1989, v rokoch 2004 až 2009 malo duo prestávku. Formácia patrí k priekopníkom elektronickej scény a podľa magazínu Q ide o jednu z „50 skupín, ktorú musíte vidieť predtým, než zomriete“.

Bratia Phil a Paul Hartnollovci majú za sebou vystúpenia na Glastonbury i na Woodstocku a v zásobe také hity ako Chime, The Box, Satan Live, The Saint, Style alebo Beached. Už v apríli uvedú na trh ôsmy štúdiový album Wonky, ktorý predstavia okrem Pohody aj na českom podujatí Rock for People.

Na festivale Pohoda, ktorý sa uskutoční od 5. do 7. júla na letisku v Trenčíne, sa tento rok predstavia aj Lou Reed, Elbow, Kasabian, Bat for Lashes, Aloe Blacc, The Horrors, The Kooks, Yann Tiersen, Public Enemy, White Lies, Caribou, Anna Calvi, Two Door Cinema Club, Emika, Chew Lips, Dry the River, Guillemots, S.C.U.M., Emilíana Torrini, Warpaint, Portico Quartet, Stealing Sheep, The Asteroids Galaxy Tour, Jamaican Legends, Givers, Owiny Sigoma band, Submotion Orchestra, Bomba Estéreo, Orquesta Típica Fernandez Fierro, Zapaska, Kitty, Daisy & Lewis, King Krule, Fixers, Movits!, Les Trucs, Little Roy, JuJu, Amatorski, Naive New Beaters, Screaming Females, Gemma Hayes, The Alaev Family, Susanne Blech, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, The Victorian English Gentlemens Club, Hjálmar, The Plastic People of the Universe, Bonus, Floex, Fiordmoss, The Maggie’s Marshmallows, Čoko Voko a Puding pani Elvisovej.

Permanentka stojí v súčasnosti 85 eur, na mieste bude stáť 99 eur. V predpredaji sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany. V súčasnosti je predaných viac ako 12-tisíc vstupeniek, pričom kapacita podujatia zostáva obmedzená na 30-tisíc ľudí v areáli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emilíana TorriniLou Reed