Na 30. narodeninách Elamu to roztočia aj Polemic a Vidiek

Polemic
Kapela Polemic Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Na oslave 30. narodenín Vysokoškolského klubu Elam vystúpia okrem divadelníkov a tanečníkov aj hudobné skupiny Skafander, October, Heľenine oči, Hex a AMO. Headlinermi podujatia budú Polemic a Vidiek. Za DJ-ské pulty sa postavia DJ Jacob a DJs Conspi a L.co.

Na multižánrovom festivale Elam 30 si na svoje prídu okrem milovníkov divadla, tanca či stand-up comedy aj hudobní nadšenci.

Budú si môcť vychutnať ska so skupinou Skafander, pripomenúť si írsku rockovú legendu U2 s revivalovou skupinou October a zatancovať si s východoslovenskou folk-rockovou kapelou Heľenine oči. Vystúpi aj pop-rockové zoskupenie Hex a organizátori nezabudli ani na priaznivcov hip-hopu. Tí sa môžu tešiť na dvojicu Opak a Moe známu ako AMO.

Jeden z headlinerov – Polemic je v ostatných rokoch najúspešnejšou ska kapelou na Slovensku. Od roku 1989 vydali šesť štúdiových albumov a spolupracovali s mnohými známymi slovenskými i zahraničnými hudobníkmi. Skupina Vidiek na čele s frontmanom Jankom Kuricom sa dala dohromady v roku 1986 a svoj názov odvodila od ich prvej úspešnej skladby – Vidiečan.

Open air podujatie pri príležitosti 30. narodenín Elam klubu sa uskutoční 28. septembra od 16:00 v bratislavskej Mlynskej doline.

Pre všetkých návštevníkov bude vstup zadarmo a na dvoch stageoch si budú môcť vychutnať množstvo vystúpení slovenských hudobníkov, divadelníkov, tanečníkov a stand-up komikov. Program vyvrcholí polnočným krájaním narodeninovej torty a ohňostrojom.

https://youtube.com/watch?v=RmXRzAQGZQ8

Elam klub založila skupinka mladých ľudí v roku 1982. Odvtedy s heslom „študenti študentom“ poskytuje v Mlynskej doline priestor pre zábavu, oddych a vzdelávanie. Vysokoškoláci pripravujú diskotéky, koncerty známych, ale aj začínajúcich hudobníkov, hudobné kaviarne, premietania športových podujatí, filmov alebo profily muzikantov či filmových tvorcov.

Na začiatku každého semestra organizuje Elam konkurzy do svojich siedmich krúžkov – Usporiadateľská služba, Technika, Propagácia, Video, Divadlo Hudby, Foto a Kmit (Krúžok mikropočítačovej techniky).

Agentúru SITA informovala Jana Brnová zo spoločnosti ACCELERI.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom