Na akcii Brána v KC Dunaj sa predstaví Moja Reč i D. Hevier

Daniel Hevier
Danie Hevier Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – V sobotu 9. apríla sa bude v bratislavskom KC Dunaj konať akcia s názvom Brána, na ktorej si prídu na svoje najmä fanúšikovia hip-hopu. Podujatie však po 18:00 odštartuje diskusia o slovensko-maďarských vzťahoch.

Po 19:00 budú na rovnakú tému diskutovať spisovateľ Daniel Hevier a László Szigeti z vydavateľstva Kalligram. O hudobný program sa následne postarajú Moja Reč, Peťo Tázok a Karaoke Tundra, Busa Pista, BobaFett & Bobakroma, Dj INSO a Dj Zomblaze. Akcia bude verejne prístupná – bez vstupného.

V novootvorenom KC Dunaj, ktoré sa nachádza na 4. poschodí obchodného domu Dunaj, sa tento týždeň uskutočnia aj ďalšie zaujímavé podujatia. V utorok 5. apríla je na programe koncert francúzskej world’n’bassovej skupiny Watcha Clan. O deň neskôr sa tam bude konať otvárací koncert festivalu Bratislavská komorná gitara, na ktorom budú hrať István Gyárfás a Balázs Berkes. V piatok 8. apríla ponúkne KC Dunaj podujatie W:Club s DJmi ako Tibor Holoda, Junior, Inso a Barbie Idijot.

KC Dunaj otvorila 30. marca francúzska formácia Nouvelle Vague, ktorá tam odohrala prvé z dvoch vypredaných vystúpení v slovenskej metropole. Napriek pomerne pestrému programu je centrum stále iba v demoprevádzke a otvorené je iba počas akcií.

Už začiatkom mája sa však rozšíri o ďalšiu časť, ktorá bude pre verejnosť otvorená každý deň. Ešte počas apríla pribudnú aj galéria a tanečná škola. Prioritou kultúrneho centra bude ponúkať pestrý multikultúrny program zahŕňajúci hudbu, literatúru, výtvarné umenie, divadlo i kultúrne aktivity a spoločenské akcie spolkov a združení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel HevierLászló Szigeti