Na Art Film Feste premietnu dokument Atentát na Heidricha

Foto: Art Film Fest

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Na 22. ročníku filmového festivalu Art Film Fest premietnu slovenský dokument Atentát na Heidricha – Príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša. Festivalová premiéra snímky sa uskutoční v pondelok 23. júna v kinosále dvorany v Trenčianskych Tepliciach.

Dokument nakrútila novinárka Veronika Tóthová, pričom na jeho realizácii sa podieľali aj Ministerstvo obrany Slovenskej republiky a príslušníci 5. pluku Špeciálneho určenia zo Žiliny.

Film je rekonštrukciou atentátu na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha, ktorý 27. mája 1942 spáchali dvaja vojaci – Slovák Jozef Gabčík a Čech Jan Kubiš. Na premiére sa zúčastní aj praneter Jozefa Gabčíka Katarína Tomčíková.

Vojenskej tematike tento rok na Art Film Feste venovali celú programovú sekciu s názvom Vojna a film. V rámci sprievodných akcií vystúpi na námestí v Trenčianskych Tepliciach Vojenská hudba Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Ministerstvo obrany SR podporilo festival aj výstavou venovanou 70. výročiu vypuknutia Slovenského národného povstania, ktorú môžu záujemcovia navštíviť počas celého trvania festivalu vo foyer Posádkového klubu Trenčín.

Obrazom: Hviezdy červeného koberca z Art Film Festu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KubišJozef Gabčík