Na Art Film Feste uvedú aj slovenské snímky

Artfilm
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Súčasťou 23. ročníka Art Film Festu, ktorý sa bude konať od 19. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, bude aj sekcia Slovenská sezóna. V nej budú môcť diváci a diváčky vidieť western, rodinný i poviedkový film, rozprávku, animák pre dospelých či cestovateľský a sociálny dokument.

Obrazom: Záverečný ceremoniál minuloročného Art Film Festu

Niekoľko dní po distribučnej premiére premietnu na Art Film Feste animovanú snímku Lokalfilmis režiséra Jakuba Kronera s novými skladbami, ktoré nahral Marian Čekovský s rómskym orchestrom. Predovšetkým pre detských divákov pripravili organizátori rozprávku Sedem zhavranelých bratov režisérky Alice Nellis, do ktorej nahrala ústrednú pieseň Marika Gombitová.

Dvojité zastúpenie bude mať v sekcii Slovenská sezóna režisér Jaro Vojtek, a to s dokumentom Tak ďaleko, tak blízko a hraným debutom Deti, ktorý získal tri ceny na Medzinárodnom filmovom festivale v Pekingu. Na festival zavítajú aj tvorcovia a hereckí protagonisti, ktorí osobne uvedú film a po projekcii pokrstia nové DVD k filmu.

Obrazom: Hviezdy červeného koberca na minuloročnom Art Film Feste

Okrem toho v tejto sekcii uvedú aj dramédiu Rukojemník Juraja Nvotu, dokument Suri Pavla Barabáša a maďarsko-slovenský film Mirage Szabolcsa Hajdua. Rovnako ako Deti, aj snímku Rukojemník uvedú jej tvorcovia a hereckí protagonisti, ktorí zároveň pokrstia DVD k filmu.

Informácie pochádzajú od PR manažérky produkčného domu Forza Zuzany Čižmárikovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alice NellisJaro VojtekMarián ČekovskýMarika Gombitová