Na atletický most v Dubnici príde Bolt a 11 medailistov z MS

Atleticky most v dubnic
Foto: SITA/Tomáš Somr

DUBNICA NAD VÁHOM 19. augusta (WEBNOVINY) – Na 11. ročníku mítingu Atletický most – Memoriál Zdeňka Hrbáčka (v stredu 21. augusta) ponúknu organizátori až 11 medailistov z nedávno skončených majstrovstiev sveta v Moskve.

Z nich až štyri získali najcennejší kov – kladivár Pawel Fajdek z Poľska, Jamajčan Nesta Carter na 4 x 100 m (na hladkej stovke pridal bronz), jeho krajanka Carrie Russellová na 4 x 100 m a kenská bežkyňa na 3000 m prekážok Milcah Chemosová.

K už dávnejšie ohláseným medailistom z MS (Rodgers – 4 x 100 m striebro, Drouin – výška bronz, Pars – kladivo striebro, Melich – kladivo bronz) pribudli ďalší. Na Považí sa predstaví Edino Steele zo striebornej jamajskej štafety na 4 x 400 m (osobný rekord 45,38), v Moskve bronzový kanadský guliar Dylan Armstrong (22,21) a tiež vicemajsterka sveta v kladive Anita Wlodarczyková (78,46).

Diváci sa môžu tešiť aj na Bolta. Nie najrýchlejšieho muža sveta, ale jeho otca Wellesleyho. Ten po MS v Moskve, kde Usain získal tri zlaté medaily, ostal v Európe a bude chodiť za slávnym synom na mítingy. Organizátori pripravili ešte jedno prekvapenie – rozlúčku s bývalým svetovým rekordérom, olympijským víťazom a majstrom sveta v desaťboji Romanom Šebrlem.

Naše ciele platia tak, ako sme ich už dávnejšie avizovali. Chceme 5 rekordov mítingu, päťtisíc divákov v hľadisku, mužskú stovku prvý raz na Slovensku pod 10 sekúnd a prekonanie najlepšieho svetového výkonu histórie na 2000 m prekážok žien,“ zhrnul zámery organizátoriov riaditeľ Atletického mosta 2013 Alfons Juck.

V Dubnici by sa na 11. ročníku AM mali predstaviť aj úspešní slovenskí účastníci MS 2013 chodec Matej Tóth a kladivár Marcel Lomnický. Nemali by chýbať ani šprintér Adam Závacký na 100 m, míliar Jozef Repčík na netradičných 600 m, víťaz Svetovej univerziády Martin Kučera (pobeží hladkých 400 m), výškari Peter Horák s Michalom Kabelkom a v kladive žien Martina Hrašnová.

Súčasťou AM 2013 – Memoriál Zdeňka Hrbáčka budú aj viaceré sprievodné podujatia. Pre atletické nádeje je pripravené vyvrcholenie súťaže Hľadáme budúcich olympionikov, nebudú chýbať ani preteky o najrýchlejšieho chlapca a dievča Dubnice nad Váhom, tréning hviezd s mládežou a autogramiáda hviezd, ktoré budú 20. augusta o 15.00 h. Vstupné na míting, ktorého hlavná časť sa začne o 17.45 h, je 5 eur na hlavnú tribúnu, na ostatné miesta v hľadisku 3 eurá, pre mládež do 18 rokov a dôchodcov je vstup voľný.

MEDAILISTI Z MOSKVY NA AM 2013

Nesta Carter, Jamajka, zlato na 4 x 100 m a bronz na 100 m (v Dubnici 100 m)

Mike Rodgers, USA, striebro na 4 x 100 m (v Dubnici 100 m)

Edino Steele, Jamajka, striebro na 4 x 400 m (v Dubnici 400 m)

Derek Drouin, Kanada, bronz vo výške

Dylan Armstrong, Kanada, bronz v guli

Pawel Fajdek, Poľsko, zlato v kladive

Krisztián Pars, Maďarsko, striebro v kladive

Lukáš Melich, Česko, bronz v kladive

Carrie Russellová, Jamajka, zlato na 4 x 100 m (v Dubnici 100 m)

Milcah Chemosová, Keňa, zlato na 3000 m prek. (V Dubnici 2000 m prek.)

Anita Wlodarczyková, Poľsko, striebro v kladive

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita WlodarczykováJozef RepčíkMarcel LomnickýMartin KučeraMartina HrašnováMatej TóthPeter Horák