Na Australian Open rozdávali mastné pokuty, Vandeweghová pyká za banán a Čorič za rozbitú raketu

CoCo Vandeweghová
Americká tenistka CoCo Vandeweghová počas zápasu 1. kola Australian Open, v ktorom prehrala s Maďarkou Timeou Babosovou 6:7 (4), 2:6. Melbourne, 15. január 2018. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 19. januára (WebNoviny.sk) – Americká tenistka CoCo Vandeweghová vyfasovala zatiaľ najvyššiu finančnú pokutu 10 000 USD na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Dôvodom je nešportové správanie, ktorým reagovala na svoju premožiteľku v 1. kole Maďarku Timeu Babosovú.

Prelink

Vandeweghová po zápase priznala, že ju súperka iritovala prehnanými reakciami pri oslave víťazných loptičiek počas zápasu. Nasadená desiatka z USA v istom okamihu zápasu porušila aj predpísaný časový limit na prestávku medzi gemami, keď sa jej nepodarilo v stanovenom čase dojesť banán. Z tohto dôvodu prišla aj o jeden víťazný fiftín počas druhého setu. Napokon prehrala 6:7 (4), 2:6.

Finančná sankcia v Melbourne neminula aj Chorváta Bornu Čoriča. Pokutu 5000 USD inkasoval za rozbitie rakety v zápase 1. kola s Austrálčanom Johnom Millmanom. Čorič napokon hladko prehral 5:7, 4:6, 1:6.