Na auto podpredsedu parlamentu Hrnčiara sa údajne strieľalo, naháňala ho polícia

Andrej Hrnčiar
Poslanec Andrej Hrnčiar.

BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia prešetruje incident údajnej streľby na auto podpredsedu parlamentu Andreja Hrnčiara (poslanecký klub Most-Híd).

Odbor kontroly Prezídia Policajného zboru vykonáva v tejto veci kontrolu činnosti dotknutých príslušníkov Policajného zboru,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca policajného prezídia Martin Wäldl s tým, že do ukončenia kontroly sa k veci polícia nebude bližšie vyjadrovať.

Ako informoval portál týždenníka Plus 7 dní pluska.sk, incident sa stal v nedeľu v noci na ceste medzi Strečnom a Martinom. Polícia naháňala luxusné vozidlo značky BMW, ktoré prekročilo povolenú rýchlosť. Keďže nezastavilo, použili policajti varovný výstrel. Následne policajti zistili, že auto patrí Úradu na ochranu ústavných činiteľov a šoféroval ho príslušník zaradený na tento útvar, ktorý sa policajtom legitimoval.

Jednoducho došlo asi k nedorozumeniu medzi dvoma policajnými zložkami. Stalo sa to okolo jednej v noci zo soboty na nedeľu. Na ceste pod Strečnom v smere do Martina môj šofér zrejme prekročil rýchlosť, hliadka na neho zasvietila, on im blikol, ale keďže mimo obytnej zóny zastaviť z bezpečnostných dôvod nemôže, urobil tak až po zhruba desiatich kilometroch v Martine,“ povedal pre portál Hrnčiar. Na otázku, či počul streľbu, uviedol, že počul „nejaké puknutie“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Hrnčiar
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR