Na autobus v Riu zrejme hádzali kamene, nie strieľali

OH 2016
Hliadkujúci policajt v Riu de Janeiro. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Poškodenie novinárskeho autobusu na OH v Riu de Janeiro zrejme spôsobili len kamene, nie strelná zbraň – taký je prvotný výsledok vyšetrovania utorňajšieho incidentu. „Máme predbežnú analýzu, ktorá hovorí v takomto duchu,“ skonštatoval za miestne bezpečnostné zložky Luiz Fernando Correa.“

OH 2016

V dvoch oknách transportného vozidla na ceste z Deodora do hlavného Olympijského parku v Barre zostali diery. Pri incidente sa nikto vážnejšie nezranil. So závermi úradov však nesúhlasil jeden z cestujúcich. „Znelo to ako výstrel, viem to rozoznať a presne ten zvuk som počul ešte pred tým, ako sa rozbilo sklo,“ povedal Lee Michaelson bývalý príslušník vzdušných síl a korešpondent basketbalového webu. Privolaní policajti odprevadili poškodený autobus do cieľovej stanice. Kompetentní zvýšili po útoku bezpečnostné opatrenia, keď trasy pre novinárov strážia aj vojenské vozidlá.

Žurnalisti nemajú na týchto olympijských hrách pokojný život. Už v sobotu sa postaral o rozruch v dejisku jazdeckých súťaží projektil zo strelnej zbrane, ktorý zablúdil do mediálneho stanu. Guľka prederavila strechu a skončila na podlahe. Vyšetrovanie ukázalo, že pochádzala zo streľby na policajný balón s kamerou zo vzdialeného slumu.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom