Na BA City Beats príde Aloe Blacc, zaspieva i Jana Kirschner

Kirschner
Speváčka Jana Kirschner. Foto: Facebook.com/janakirschnerofficialfunpag
Aloe blacc
Foto: BA City Beats

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Na prvom ročníku festivalu BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna v Bratislave, vystúpi americký soulový spevák a rapper Aloe Blacc.

Dnes popoludní o tom informovali organizátori podujatia. Blacca milióny ľudí na celom svete poznajú najmä vďaka hitu I Need a Dollar. Po dlhšom čase sa v slovenskej metropole sólovo predstaví aj domáca stálica Jana Kirschner.

Aloe Blacc sa narodil v roku 1979 v Kalifornii rodičom z Panamy. V 90. rokoch pôsobil s producentom Exilom v hip-hopovej formácii Emanon, s ktorou vydal šesť albumov.

Sólovú kariéru odštartoval až v roku 2003 a ďalšie tri roky mu trvalo, kým na trh uviedol prvú vlastnú štúdiovku Shine Through (2006), pričom väčšinu z nej si aj sám produkoval. Vytúžený úspech sa ale nedostavil. Na ten si hudobník s občianskym menom Egbert Nathaniel Dawkins III musel ešte zopár rokov počkať.

Vo februári 2010 začala HBO vysielať seriál How to Make It in America, ktorého úvodnou piesňou bola spomenutá skladba I Need a Dollar. Tá spravila z Blacca v Európe, ale napríklad aj v Austrálii obrovskú hviezdu. Dostal sa s ňou do top 10 rebríčkov mnohých krajín, pričom v UK Chart ho len jedna priečka delila od prvého miesta.

Najmä zásluhou tejto skladby si zahral na takých slávnych festivaloch ako Glastonbury alebo Montreaux a účinkoval v najsledovanejších amerických šou ako Later… with Jools Holland či Late Night with Jimmy Fallon. V súčasnosti pracuje na prvom sólovom albume pre veľké vydavateľstvo Interscope, s ktorým by chcel preraziť aj v USA. Niečo z neho by mohol predstaviť aj v júni na Tyršovom nábreží.

Na BA City Beats sa 20. a 21. júna predstaví aj manchesterská kapela Everything Everything, anglické zoskupenie Stereo MCs s dídžejským setom, britskí priekopníci ambient housu The Orb, kanadské rockové trio Danko Jones, rakúska downtempová dvojica Tosca, britská vokálna formácia The Boxettes, slovenský rapper Vec a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This.

Ďalšie mená organizátori zverejnia už čoskoro. Dejiskom festivalu bude okrem Tyršovho nábrežia aj klub Loft!, kde sa budú konať afterpárty. Permanentky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal za 39 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerJimmy FallonTomáš Sloboda