Na BET Awards bodovali Kendrick Lamar, Gabby Douglas i Drake

Lamar
Hip-hopový interpret Kendrick Lamar Foto: SITA

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Na nedeľnom udeľovaní Black Entertainment Television (BET) Awards triumfovali rapper Kendrick Lamar, gymnastka Gabrielle Douglas a spevák Drake, keď si všetci traja odniesli po dve ocenenia.

Lamar, ktorý mal na konte osem nominácií, sa stal najlepším nováčikom a zároveň najlepším hip-hopovým interpretom.

„Teraz sa na mňa pozeráte v televízii. Som žijúci dôkaz toho, že môžete urobiť čokoľvek, čo si zaumienite,“ uviedol vo svojej ďakovnej reči.

Sedemnásťročná Gabby Douglas získala YoungStars Award a tiež cenu pre športovkyňu roka.

„Teraz som skutočne šokovaná,“ povedala po prebratí druhej sošky.

Dve BET Awards si odniesol aj Drake, ktorý s klipom Started at the Bottom zvíťazil v kategórii Video roka a vyhral aj cenu Viewers‘ Choice.

Nicki Minaj sa už po štvrtý raz po sebe stala najlepšou hip-hopovou interpretkou, v žánri r’n’b zvíťazili Miguel a Rihanna a najlepšou kapelou sa stala Macklemore & Ryan Lewis.

Sošku pre najlepšieho herca si odniesol Jamie Foxx. Ten sa poďakoval „hereckým bohom“ ako Sidney Poitier a Harry Belafonte a tiež režisérovi Quentinovi Tarantinovi, s ktorým spolupracoval na snímke Divoký Django (2012).

Obrazom: BET Awards

Cenu pre najlepšiu herečku získala jeho kolegyňa z tohto filmu Kerry Washington. Trofej pre najlepší film udelili romantickej komédii Mysli ako on (2012). Kategóriu Športovec roka ovládol LeBron James.

Spomedzi medzinárodných interpretov dostali BET Awards Ice Prince a Emeli Sandé a cenu za celoživotné dielo získal Charlie Wilson.

BET Awards udeľuje každoročne Black Entertainment Television afroamerickým osobnostiam, ale i ľuďom, ktorí svojím pôsobením pomáhajú prekonávať rozdiely medzi rasami.

Tri a polhodinovú šou v hollywoodskom Nokia Theather moderoval herec a komik Chris Tucker a vystúpili na nej napríklad Robin Thicke, Stevie Wonder, Mariah Carey, Miguel, Ciara, Janelle Monáe, Erykah Badu, Justin Timberlake, Pharrell Williams a Snoop Dogg.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emeli SandéErykah BaduJamie FoxxJanelle MonáeJustin TimberlakeKendrick LamarLeBron JamesMariah CareyNicki MinajPharrell WilliamsRobin ThickeRyan LewisSnoop DoggStevie Wonder