Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vojak
Generál velenia síl výcviku a podpory Miroslav Kováč Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr
8. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Na budúci rok by malo mať Slovensko takmer 16-tisíc vojakov

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Slovensko by malo mať na budúci rok 15 966 vojakov a zamestnancov ozbrojených síl by malo byť 3967. Uvádza sa to v materiáli Celkové početné stavy vojakov a zamestnancov, počty hlavných druhov vojenských zbraní, vojenských zbraňových systémov a bojovej techniky k 31. decembru 2015, ktorý rezort obrany predložil do pripomienkového konania.

Tieto počty sú v súlade s potrebami zabezpečenia obrany Slovenskej republiky a bezpečnosti štátu ako aj v súlade s medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná, uvádza sa v materiáli.

Podľa predloženého materiálu sa navrhuje, aby k 31. decembru budúceho roka mali vojaci k dispozícii 57 mínometov, deväť húfnic, 16 samohybných kanónových húfnic či 17 raketometov. V predloženom materiáli sa navrhuje, aby vojaci mali jeden protilietadlový raketový komplet stredného dosahu a päť kompletov blízkeho dosahu.

V prípade bojovej techniky sa navrhuje napríklad 22 tankov, 60 obrnených transportérov, ale aj 12 bojových lietadiel a 10 cvičných lietadiel. V materiáli sa počíta k decembru 2015 so štyrmi strednými dopravnými lietadlami a siedmimi ľahkými strednými lietadlami. Viacúčelových vrtuľníkov by mali mať vojaci 14 a jeden cvičný, píše sa ďalej v materiáli.

Odporúčané články

Obrazom: Vojaci si precvičili presun techniky po železnici Slovenské nebo brázdia stíhači NATO, cvičia vzdušné súboje

Témy

Diskusia

RP 1. Píšte k veci (viz článok). 2. Nedokážem si predstaviť ako môže zabezpečiť ochranu vzdušného priestoru SR - 12x bojových lietadiel (MiG-29), - 1x PLRK stredného dosahu (S-300PMU), - 5x PLRK blízkeho dosahu (Igla), O obrane SR rozhodujú ozajstní "odborníci". NEUTRÁLNE SLOVENSKO potrebujeme. škoda, že nemáme politikov, ktorí by sa nás v tom zastali snažíme sa škoda, že naše snahy sú nekoordinované a nejednotné, plné žabo-myších vojen Pridrahá sranda keby Slovensko potrebovalo pomoc, aj tak sa všetci na nás vy-tototo. Ale posielať našich chlapcov po celom svete "budovať mier" a riskovať pritom životy, aj odvádzať naše dane na armádu, tak na to sme dobrí. Slováci potrebujú mier a neutralitu. Nie strkať sa a vyhadzovať peniaze na vojenské pakty.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...