Na budúcnosti Prievidze im záleží, do volebných miestností prišli aj Slováci pracujúci v zahraničí

Komunálne voľby 2018
Volička hlasuje vo volebnej kóji počas komunálnych volieb 2018. Stará Turá, 10. november 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský

PRIEVIDZA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Obyvatelia mesta Prievidza od skorého rána chodia do volebných miestností, aby dali hlas jednému zo siedmych kandidátov na budúceho primátora mesta.

Medzi voličmi nechýbala ani rodáčka, 28-ročná Soňa S., ktorá už roky pracuje aj študuje v Rakúsku. „Voliť som prišla, lebo som tu vyrastala, mám tu rodinu a záleží mi na meste, ktoré mám naozaj rada. V budúcnosti je možné, že sa tu rozhodnem na trvalo usadiť a zostať žiť,“ povedala s tým, že o tom, komu dala svoj hlas, bola rozhodnutá už mesiace dopredu.

Podľa nej v meste treba rozvíjať kultúru a aktivity, ktoré prilákajú mladú generáciu. Spolu s ňou prišiel voliť aj jej brat Slavomír S., ktorý rovnako pracuje v Rakúsku a prísť voliť považuje za svoju občiansku povinnosť.

Mesto si zaslúži zmeny

Do urny obálku s hlasovacími lístkami hodil aj 40-ročný Andrej H., ktorý prišiel rovno z nákupov do volebnej miestnosti. „Voľby sa nekonajú príliš často a nevidím dôvod na to, aby som neprišiel voliť,“ povedal.

Je presvedčený o tom, že mesto si zaslúži zmeny, ktoré ho urobia modernejším a dostupnejším aj pre investorov, ktorí by priniesli nové pracovné možnosti.

Všetci hovoria o zatváraní baní, čo bude potom, keď k tomu príde,“ pýta sa baník, ktorý momentálne nevidí možnosti uplatnenia sa v inej sfére.

Bezproblémový priebeh

Ako reagovali členovia volebnej okrskovej komisie č. 29 na Základnej škole P. J. Šafárika, voľby sa zatiaľ zaobišli bez incidentov. „Nikto sa nepohádal, ani nepobil,“ skonštatovali s úsmevom členovia komisie.

Zároveň sa zhodli na tom, že ľudia prichádzajú voliť primátora aj poslancov do mestského zastupiteľstva priebežne počas celého dňa.

O post primátora mesta Prievidza sa uchádza sedem kandidátov. Kandiduje Ida Gálová (Komunistická strana Slovenska), Katarína Macháčková, (Spolu – občianska demokracia), Jana Michaličková (nezávislá kandidátka), Štefan Niko (nezávislý kandidát), Miroslav Procháska (Sloboda a Solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko), Richard Takáč (Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených) a Ivan Vaňo (Most – Híd, SDKÚ – DS)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárKatarína Macháčková