Na čerpacej stanici našli tašku s drogami, Ľubomír zrejme doplatí na vlastnú zábudlivosť (foto)

Drogy

Na zábudlivosť zrejme doplatí 35-ročný Ľubomír z okresu Púchov, ktorého policajný vyšetrovateľ z Prievidze obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Polícia našla drogy v príručnej taške, ktorú si zabudol pri návšteve čerpacej stanice, kde sa zastavil na kávu. O kurióznom prípade informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Obvinený si v Prievidzi pre vlastnú potrebu od doposiaľ neznámeho muža zadovážil drogy, ktoré si vložil do príručnej tašky. Tú však zabudol na stolíku pri návšteve čerpacej stanice. Obsluha taštičku odložila a keď si majiteľ po ňu nechodil, čestne ju odovzdala na policajnej stanici. Policajti v snahe kontaktovať majiteľa taštičky zistili, že sa v nej nachádza podozrivý kryštalický materiál,“ uviedla polícia.

Expertíza preukázala, že muž u seba prechovával metamfetamín, z ktorého by sa dalo pripraviť 98 až 393 bežných dávok drogy. „Za drogovú trestnú činnosť obvinenému mužovi z okresu Púchov hrozí niekoľkoročný trest odňatia slobody. Ak ho súd uzná vinným, môže si vo väzení posedieť tri roky až desať rokov,“ dodala polícia.

Drogy
Drogy
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR