Na Chárových oslavách sa zúčastní aj agent Matt Keator

Chára
Foto: SITA, AP

WELLESLEY 18. júla (WEBNOVINY) – Agent slovenského hokejového obrancu Zdena Cháru Matt Keator sa osobne zúčastní na sobotňajších oslavách pri príležitosti „návštevy“ Stanleyho pohára v Trenčíne, ktorý je rodným mestom kapitána Bostonu.

„Ešte som síce nevidel pozvánku, ale ´Z´ si prenajal miestny hrad a myslím, že v sobotu večer by tam malo byť viac ako 100 ľudí,“ poznamenal pre Boston Globe na margo osláv Keator a pokračoval: „Budú tam jeho priatelia, rodina, všetci ľudia, s ktorými sa Zdeno bude chcieť potešiť zo svojho úspechu, a tí, ktorí ho podporovali na jeho ceste. Ako chlapca ho vyradili z juniorského tímu v Trenčíne a on teraz chce, aby všetci tí, čo mu vtedy verili, vedeli, ako si to cení.“

Slávny hokejový pohár priletí do Európy v stredu ráno na pražské letisko, odtiaľ poputuje cez Velkú Dobrú, kde sa zastaví na obecnom úrade, do Kladna, ktoré je rodiskom Tomáša Kaberleho. V tamojšej Zámockej záhrade si ho od 16.00 do 18.00 h budú môcť prezrieť tamojší fanúšikovia. Večer je vyhradený súkromnej oslave a neskoro v noci sa presunie do Šternberku, odkiaľ pochádza David Krejčí. Pre hokejových fanúšikov je pripravený dvojhodinový program na námestí od 15.00 h, potom opäť súkromná oslava a v noci cesta na Slovensko do Trenčína.

Známy je už aj približný program púte trofeje na Slovensku. V piatok sa pre médiá uskutoční v Bratislave tlačová konferencia, nasledovať bude menšia akcia pre partnerov podujatia, pohár zavíta aj k jednému zo sponzorov a celú zvyšnú časť piatka bude súkromný program vyhradený pre Zdena Cháru. V sobotu zavíta Stanleyho pohár k primátorovi mesta a aj na zimný štadión, potom bude nasledovať akcia pre fanúšikov v Trenčíne na námestí. Cesta pohára na Slovensku sa skončí na spomenutej súkromnej akcii na Trenčianskom hrade. V noci pohár naberie kurz na fínsku Savonlinnu, kde ho bude očakávať brankár Tuukka Rask.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David KrejčíTuukka RaskZdeno Chára