Na Colours of Ostrava príde nová Edith Piaf, speváčka Zaz

Zaz
Francúzska speváčka Zaz Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Francúzska speváčka Zaz, označovaná ako nová Edith Piaf, sa v lete predstaví na multižánrovom festivale Colours of Ostrava. Agentúru SITA o tom v utorok informovala Tereza Mácová zo spoločnosti ArtsMarketing. Pre 31-ročnú rodáčku z Tours to bude prvé vystúpenie v Českej republike.

„V jej šansónoch sa snúbi tradícia cigánskeho džezu, šansónu, popu, swingu, pouličného malého orchestra s príchuťou latina, flamenca a prirodzene zvodného humoru s doširoka otvorenou náručou publiku,“ povedala riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Muzikantka s občianskym menom Isabelle Geffroy sa spevu venuje odmalička, vyštudovala na konzervatóriu, jej idolmi sú Bobby McFerrin a Ella Fitzgerald. Na svojom konte má zatiaľ jediný, eponymný album z roku 2010. Jej najväčším hitom je skladba Je veux, ktorá má na YouTube viac ako 10 miliónov pozretí.

Na podujatí Colours of Ostrava, ktoré sa bude konať 12. až 15. júla, sú už skôr potvrdené vystúpenia islandskej hudobníčky Björk, rakúskej elektro-džezovej formácie Parov Stelar Band, amerického speváka Bobbyho McFerrina, britskej post-džezovej skupiny Portico Quartet, alternatívnej skupiny The Flaming Lips, indie kapely Animal Collective, sláčikového kvarteta Kronos Quartet, argentínskeho orchestra Orquesta Típica Fernández Fierro, akordeonistu Celsa Piňu, klezmer skupiny Shtetl Superstars, londýnskej elektronickej formácie Banco de Gaia a v neposlednom rade aj Antonyho Hegartyho s kapelou The Johnsons v sprievode 40-člennej Janáčkovej filharmónie Ostrava.

Slovenskú hudobnú scénu budú na festivale tento rok reprezentovať skupiny Hudba z Marsu a Billy Barman. Českú scénu zastúpia napríklad Dan Bárta, Mňága a Žďorp, Laura a její tygři, Midi Lidi, Skyline alebo Bonus.

Colours of Ostrava sa bude po prvý raz konať v novom industriálnom prostredí – v ostravskej Dolnej oblasti Vítkovíc – v areáli, ktorý je od roku 2002 Národnou kultúrnou pamiatkou. Predpredaj štvordňových vstupeniek na 11. ročník festivalu odštartoval 1. novembra.

Lístky sa dajú kúpiť napríklad v sieti Ticketpro. Aktuálna cena 1 690 korún (približne 67,50 eura) platí do vypredania šesťtisíc kusov, najneskôr však do 31. marca. Colours of Ostrava ponúkne v priebehu štyroch dní na desiatich scénach viac ako 150 koncertov, filmov, diskusií, workshopov, divadiel a vystúpení dídžejov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanBobby McFerrinDan Bártaspeváčka Zaz