Na Colours of Ostrava prídu aj The National

The National
Americká skupina The National. Foto: facebook.com/thenationalofficial

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) – Na českom multižánrovom festivale Colours of Ostrava, ktorý sa bude konať od 17. do 20. júla, vystúpi aj americká indierocková kapela The National. „Na našom festivale predstavia nielen staršie známe skladby, ale aj piesne z vlaňajšieho úspešného albumu Trouble Will Find Me,“ uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Okrem The National pribudli do line-upu aj Hidden Orchestra, Assurd & Enza Pagliara, Lo Cor de la Plana, Ve Zou Via, Jupiter & Okwess International. Medzi skôr potvrdenými vystupujúcimi sú bývalý spevák legendárnych Led Zeppelin Robert Plant s kapelou Sensational Space Shifters, ďalej John Butler Trio, John Grant, Iyeoka, Zaz, Les Tambours du Bronx, MGMT a Goat. Vstupenky na festival stoja momentálne 1790 českých korún (v prepočte 65 eur).

Video: The National – Bloodbuzz Ohio

The National vznikli v roku 1999 v Cincinnati, no v súčasnosti pôsobia v New Yorku. Zostavu kapely tvoria spevák Matt Berninger, bratia Aaron (gitara a klávesy) a Bryce Dessnerovci (gitara) a bratia Scott (basgitara) a Bryan Devendorfovci (bicie). Debutovali v roku 2001 eponymným albumom, po ktorom nasledovali štúdiovky Sad Songs For Dirty Lovers (2003), Alligator (2005), Boxer (2007), High Violet (2010) a spomínaná Trouble Will Find Me (2013), za ktorú získali nomináciu na Grammy v kategórii Najlepší alternatívny album.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Plant