Na Colours of Ostrava zahrajú Antony and the Johnsons

Antony and the Johnsons
Formácia Antony and the Johnsons Foto: Archívne foto SITA/AP

Lístky

Predpredaj štvordňových vstupeniek na 11. ročník festivalu odštartoval 1. novembra. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketpro, v e-shope na stránke www.colours.cz a v kamennej predajni Oriental v Ostrave. Aktuálna cena 1 690 korún (v prepočte približne 67,60 eura) platí do vypredania šesťtisíc kusov, najneskôr však do 31. marca 2012. Colours of Ostrava ponúkne v priebehu štyroch dní na desiatich scénach viac ako 150 koncertov, filmov, diskusií, workshopov, divadiel a vystúpení dídžejov.

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Ďalším veľkým interpretom na zoznam účinkujúcich českého festivalu Colours of Ostrava je formácia Antony and the Johnsons.

Agentúru SITA o tom v pondelok informovala Tereza Mácová zo spoločnosti ArtsMarketing. Na podujatí, ktoré sa bude konať 12. až 15. júla v Dolnej oblasti Vítkovíc, sa Antony Hegarty s kapelou The Johnsons predvedie po boku 40-člennej Janáčkovej filharmónie Ostrava.

„Bude to vôbec prvý tuzemský koncert tejto osobnosti, ktorá svojou podmanivou krehkou hudbou a vnútornými výpoveďami okúzlila nielen poslucháčov na celom svete, ale i ďalších známych hudobníkov. Antony spolupracoval napríklad s Björk, Davidom Bowiem, Yoko Ono, Marianne Faithfull, Louom Reedom, Rufusom Wainwrightom, Brianom Ferrym, Laurie Anderson a ďalšími,“ uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová. „Keď som ho počul prvýkrát, hneď som vedel, že sa nachádzam v prítomnosti anjela,“ povedal Lou Reed, ktorému Antony spieval na albume The Raven (2003) a koncertnom zázname Animal Serenade (2004).

Antony and the Johnsons majú na konte štyri štúdiové albumy. Za druhú štúdiovku I Am a Bird Now (2005) dostali prestížnu Mercury Prize a časopis Mojo ju označil ako album roka. Na Colours v Ostrave Antony and the Johnsons uvedú program Cut The World. Ten je meditáciou na témy svetla, prírody, ženskosti a zahŕňa piesne zo všetkých štyroch štúdiových albumov. V apríli vydá formácia britského skladateľa Antonyho Hegartyho novú EP nahrávku Swanlights. „Stretnutie s touto takmer mimozemskou bytosťou a jej hudbou sa stane určite pre všetkých divákov veľkým zážitkom,“ dodala Holušová.

Okrem Antony and the Johnsons organizátori zverejnili aj účasť argentínskeho orchestra Orquesta Típica Fernández Fierro, akordeonistu Celsa Piňu, klezmer skupiny Shtetl Superstars a londýnskej elektronickej formácie Banco de Gaia. Už skôr sú potvrdené vystúpenia islandskej hudobníčky Björk, rakúskej elektro-džezovej formácie Parov Stelar Band, amerického speváka Bobbyho McFerrina, britskej post-džezovej skupiny Portico Quartet, alternatívnej skupiny The Flaming Lips, indie kapely Animal Collective alebo sláčikového kvarteta Kronos Quartet.

Colours of Ostrava sa bude prvýkrát konať v novom industriálnom prostredí – v ostravskej Dolnej oblasti Vítkovíc – v areáli, ktorý je od roku 2002 Národnou kultúrnou pamiatkou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lou ReedYoko Ono