Na Copa América padali góly, Bolívia má štvrťfinále na dosah

Copa América
Bolívia sa dočkala prvého víťazstva na Copa América po osemnástich rokov, môže tak pomýšľať na postup do štvrťfinále. Foto: SITA/AP

SANTIAGO/VALPARAÍSO 16. júna (WEBNOVINY) – V pondelkových dvoch stretnutiach A-skupiny juhoamerického futbalového šampionátu Copa América sa roztrhlo vrece s gólmi, celkovo ich padlo jedenásť.

V Santiagu padlo šesť presných zásahov

Bolívia zdolala vo Valparaíse Ekvádor 3:2 a domáce Čile remizovalo s Mexikom 3:3. Fanúšikovia mohli v dueli v Santiagu vidieť aj viac ako šesť presných zásahov, o ďalšie minimálne dva góly prišli po sporných rozhodnutiach arbitrov.

Bolívia sa dočkala prvého víťazstva na Copa América po osemnástich rokov a môže pomýšľať na postup do štvrťfinále. K víťazstvu sa priblížila v prvom polčase, v ktorom strelica tri góly.

Najskôr sa po rohu Martina Smedberga-Dalenceho, rodáka zo Švédska, presadil už v 5. minúte kapitán Ronald Raldes, potom pridal zásah aj asistent pri prvom góle a vydarený prvý polčas zakončil presným zásahom Marcelo Martins.

Ekvádor vyrovnať stav už nedokázal

Ešte predtým však brankár Bolívie Romel Quinonez chytil opakovaný pokutový kop Ennera Valenciu. Ekvádor v druhom polčase stiahol na 2:3, ale vyrovnať už nedokázal.

Čile chcelo po výhre 2:0 nad Ekvádorom potvrdiť štvrťfinálové smerovanie proti Mexiku. Aj vďaka dvom gólom hviezdy Juventusu Artura Vidala viedlo 3:2, ale v 66. minúte druhým gólom v zápase vyrovnal Vicente Vuoso na konečných 3:3.

„Ak chceme zdolať v poslednom zápase Bolíviu, musíme zlepšiť niekoľko vecí. Dôležité je, že naša hra ide postupne nahor. Je pekné, ak dáte góly v reprezentácii, oveľa dôležitejšie je však vyhrať celý turnaj,“ skonštatoval muž zápasu Arturo Vidal.

Výsledky pondelkových stretnutí na futbalovom Copa América 2015 v Čile:

A-skupina:

VALPARAÍSO

Ekvádor – Bolívia 2:3 (0:3)

Góly: 48. E. Valencia, 81. Bolaňos – 5.Raldes, 18. Smedberg, 43. Moreno (z pok. kopu)