Na detskej oslave v meste Taft sa pohádali príbuzní, streľbu neprežili starý otec a jeho vnuci

Streľba, zbraň
Foto: ilustračné, Thinkstock

DALLAS 15. októbra (WebNoviny.sk) – Štyria muži zomreli a piaty utrpel zranenia pri streľbe na detskej narodeninovej oslave v južnom Texase.

Incident, ktorý bol výsledkom hádky, sa stal v sobotu popoludní v meste Taft vzdialenom 19 kilometrov severne od Corpus Christi, informoval texaský úrad pre verejnú bezpečnosť.

Spor vzdialených príbuzných

Podľa seržanta Nathana Brandleyho sa dostali do sporu vzdialení príbuzní. Úrady neuviedli, čo bolo predmetom ich hádky, len dodali, že streľba sa odohrala na dvore domu, kde sa konala oslava.

Podľa Brandleyho si streľba vyžiadala životy 62-ročného Juana Espinozu staršieho, 20-ročného Juana Sandovala III, 22-ročného Jeremyho Sandovala a 25-ročného Nickyho Sandovala.

Podozrivý aj 37-ročný otec

Mladší muži boli vnukmi prvého spomínaného zosnulého. Zranenia utrpel 43-ročný Juan Espinoza mladší, ktorého letecky previezli do nemocnice v Corpus Christi. Predpokladá sa, že prežije.

V súvislosti s incidentom úrady v nedeľu zadržali 20-ročného muža, uviedol Brandley. Ako tiež dodal, podozrivý je aj mladíkov 37-ročný otec, toho ale zatiaľ nezatkli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom